Jak v Česku ten tenis děláte? Užívejme si rok báječných žen s raketou | iSport.cz
Jan Jaroch
11. července 2019 • 18:05

Jak v Česku ten tenis děláte? Užívejme si rok báječných žen s raketou

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí letošní grandslam nemá třetí českou finalistku. Krok před titulovým bojem se zastavila nepravděpodobná výprava Barbory Strýcové do posledních kol Wimbledonu. Tvrdé údery Sereny Williamsové, nejlepší tenistky dějin, dopadly na maličkou bojovnici jako kladivo. Ač se mohlo v tenisovém chrámu přetrhnout, pod palbou výborně naladěná Američanky neměla co nabídnout. Boj o deblový titul, s nímž by vystoupala i na místo světové jedničky ve čtyřhře, ale stále před třiatřicetiletou Plzeňačkou v Londýně leží. A není to rozhodně jen cena útěchy.Příběh Strýcové, veteránky na sklonku kariéry, vzal ve Wimbledonu za srdce. A čím dál víc reportérů z celého světa přicházelo s otázkami: Jak vy to v Česku děláte?

Jen považte, co ženy z desetimilionového státu už letos dokázaly. Dvě grandslamová finále (Kvitová, Vondroušová), dvě další semifinále (Plíšková, Strýcová), jedno čtvrtfinále (Muchová). Už není jedna či dvě, ale rovnou čtyři tenistky, jež hlasitě promlouvají do posledních grandslamových kol.

Z řady již nevystupují pouze ranařky typu Kvitové s Plíškovou, reprezentantky tradiční české tenisové školy. Prosazují se i kreativní typy šikovné na síti, které mají také herní plán B či C. Vondroušové (20 let) s Muchovou (22) může patřit budoucnost a kdo ví, zda Strýcové ještě wimbledonský spektákl neprodlouží kariéru.

Český ženský tenis je co do šíře a kvality momentálně s tím americkým nejlepší na světě. A teď si nelžeme do kapsy optikou Fed Cupu, jenž leckde neberou vážně. Letošní výsledky jsou dosažené na grandslamech, podnicích s největší konkurencí, které mají největší výpovědní hodnotu.

A je se dál na co těšit. Už koncem srpna startuje US Open, je stále reálně možné, že na Turnaj mistryň do Šen-čenu vyrazí v singlu poprvé v historii hned trio z Česka. Ať vám to, báječné dámy s raketou, takhle hraje co nejdéle.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud