Kyrgios je pro ATP požehnáním i problémem. Jak nerozbít zlaté vejce? | iSport.cz
30. srpna 2019 • 11:50

Kyrgios je pro ATP požehnáním i problémem. Jak nerozbít zlaté vejce?

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak zvládnout nezvladatelného? Takový rébus musí řešit ATP, pro niž je Nick Kyrgios požehnáním i problémem. Neodehraje snad jediný zápas, po kterém by neměl průšvih. Při US Open si australský floutek zase pustil pusu na špacír, ve dvě hodiny ráno po prvním kole na tiskovce prohlásil, že poslední výchovnou pokutu 113 000 dolarů za řádění v Cincinnati vůbec neřeší, protože celá ATP je zkorumpovaná. Ano, ta organizace, kterou si kdysi založili sami hráči a jež má hájit i jejich zájmy. A znovu se spustila mašinérie vyšetřování, recidivistovi Kyrgiosovi hrozí distanc.Pokud ho dostane, střelí se ATP sama do nohy. Kyrgios je dnes po velké trojce gigantů jejím největším šlágrem. Tenhle neotesanec až z 30. místa žebříčku baví. Turnajoví ředitelé ho chtějí vidět na svých akcích, protože za ním jdou davy. Někteří ho nenávidí, jiní milují. Prostě budí emoce, v dnešním robotickém světě tenisu schopnost k nezaplacení.

Svým kymácivým krokem pochoduje po kurtu, radši zahraje frajeřinku, než aby zvolil konzervativní úder. Trénuje v basketbalových keckách a dresu svých oblíbených Boston Celtics. I před velkým zápasem klidně vyrazí do hospody, po něm ještě na dýl. Je zcela jiný než zbytek pelotonu s raketou.

Poslední roky tenisový svět dumá, jak se připravit na časy, až odejdou Federer a spol. Jak tenhle sport, konzervativní a úzkoprsý až běda, může zaujmout mladé. Odpověď má před očima. V době, kdy se přidává na olympiádu breakdance, nemůže být tenhle hráč nevyhovující.

Podle některých je Kyrgios největším talentem, který za posledních deset let na okruh dorazil. Náramný servis, na svých 193 centimetrů úžasně kočkovitý pohyb, ruka šikovná. Jen kdyby se mu chtělo

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud