Neprovedený Komličenkův přestup? Vhodnější konstelace nemusí nastat | iSport.cz
Jan Malý
3. září 2019 • 18:22

Neprovedený Komličenkův přestup? Vhodnější konstelace nemusí nastat

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Útočník Nikolaj Komličenko zůstává v Mladé Boleslavi, což je poměrně překvapivá zpráva. Rekordních dvacet devět gólů v uplynulé ligové sezoně neohromilo žádný klub z renomovanějších evropských soutěží natolik, aby si pro ruského bombarďáka dychtivě přijel a bez reptání akceptoval cifru, jakou Boleslav určila (okolo sta milionů korun, později i méně). Zájemci o gólového fantoma by se našli, ale jejich váhání, licitování a nakonec odmítnutí jen dokresluje, že o Komličenkovi nebyli stoprocentně přesvědčeni. Šlo hlavně o Lokomotiv Moskva a CSKA Moskva, dva ruské kolosy, které svůj interes v transfer neproměnily. A Boleslav rozhodně nebyla v pozici, aby při jednáních kolem svého nejcennějšího hráče musela přistoupit na cokoliv.

Pro ambice Středočechů je setrvání elitního střelce jistě plusem, na druhou stranu vhodnější konstelace pro jeho zpeněžení už nemusí nastat. Prodej Komličenka se po tak unikátní sezoně nabízel, zopakovat podobný počin v té probíhající bude pro fotbalového cara mimořádně obtížné. Boleslav navíc byla na jeho odchod personálně nachystaná, v létě přivedla dva vytáhlé forvardy Tomáše Wágnera a Jiřího Klímu, má ještě energického Murise Mešanoviče, v útoku by v jejím případě problém nenastal. 

Komličenkovou nevýhodou směrem k potenciálnímu přestupu v budoucnu je, že se už neukáže v evropských pohárech, snaha Boleslavi v Evropské lize skončila v jejím třetím předkole. Možnost, jak na sebe upozornit na mezinárodním pódiu, má tak čtyřiadvacetileté kladivo nyní ještě v ruské reprezentaci, ale tam si svou pozici teprve buduje a momentálně v ní absolvuje teprve svůj druhý sraz. 

Jeho případ ukazuje, jak těžké je lukrativně prodat hráče z české ligy bez výraznějších zkušeností z mezinárodních konfrontací. Pro zahraniční kluby je to důležité měřítko. 

Komličenko se nyní bude muset vypořádat s tím, že vysněný posun vpřed nevyšel. Bude zklamaný, mohl se vrátit do své vlasti, mohl být u své rodiny. Bude záležet, jak se s tím mentálně vyrovná, jak s ním bude pracovat trenér Jozef Weber a vedení klubu, jak ho podpoří spoluhráči. Alespoň na hřišti působil ve svém dosud posledním utkání docela nezatíženě, stačí si připomenout, jak čtyřmi góly zamordoval České Budějovice.

V zakončení je Komličenko excelentní, ale neuskutečněný přestup by ho měl ještě víc motivovat ve snaze odstraňovat nedostatky (i ty zájemci o něj vidí). Po zápase s Budějovicemi jich Weber odhalil dost a neostýchal se ani po čtyřgólovém představení Komličenka pokárat. Jen tvrdá práce zvýší ruskému útočníkovi naději na přestup v zimě nebo po sezoně. 

FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Nikolaj Komličenko by mohl zamířit do Lokomotivu Moskva
Nikolaj Komličenko by mohl zamířit do Lokomotivu Moskva

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud