Jan Podroužek
11. srpna 2014 • 18:20

Uhrinův konec je logický. Ale Šádek neměl zesměšňovat pravdu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Olomouc 2:2. Nečekaná ztráta i po Zimově minele. Bod z drtivého finiše
Slavia - Olomouc: Chytil dotlačil míč do sítě - 2:2. Nebyl ale před tím Bořil v ofsajdu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsem překvapený asi jako každý. Plzeň vyhodila trenéra Dušana Uhrina. Podle jistých výroků jsem si myslel, že „na vyhození není a nikdy na něj ani nebyl,“ jak říkal generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Navíc po výhře 4:0 v Českých Budějovicích…Ne, vážně. Jde o klasický postup, nic proti němu vlastně nemám. Jen ho zkrátka nemusel v minulých dnech doprovázet Šádek výroky, kterými spekulace ohledně Uhrina tak snaživě vyvracel. Když stejně věděl, že se to chystá, protože udělat to po výhře 4:0 rozhodně není reakce na zápas v Českých Budějovicích. Stačilo říct: „Bez komentáře.“ Nemusel zesměšňovat něco, o čem věděl, že je pravda.

Teď nejde o Plzeň tak, jak se prezentuje. Jde o Plzeň, která bere na vrchol realizačního týmu nového trenéra (podle všeho Miroslava Koubka) a chce se usadit na špičce ligy s hrou, jakou udivovala pod Pavlem Vrbou .

Ztráta evropských pohárů je sice bolestivá, ale může lecčemus pomoct. Třeba dojít si, soustředěna jen na ligu a domácí pohár, pro pozici, která ji zase nabídne účast v prestižní společnosti. Částečně i na to Uhrin dojel. Že nedostal Viktorii po třech velmi úspěšných sezonách do Evropy.

Z části ale taky proto, že prý nehrála komunikace mezi ním a klubovým vedením. To ale nejlíp vědí ve Štruncových sadech. Fakta a výsledky hovoří, že na jaře, když mužstvo přebíral, nebyl neúspěšný. Dostal se o kolo dál v Evropské lize, uhrál předávané druhé místo v nejvyšší soutěži. Pohár ztratil až po penaltách.

Až v další sezoně šlo všechno proti němu. Z různých důvodů herně nevydařená příprava, slabá remíza v Příbrami při vstupu do ligy a vyřazení v pohárovém předkole.

Asi to bylo neudržitelné. Určitě ale nešlo o vymyšlený mediální příběh.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud