Jan Podroužek
11. srpna 2014 • 18:20

Uhrinův konec je logický. Ale Šádek neměl zesměšňovat pravdu

Přestože Šádek odmítal tvrzení o vyhazovu plzeňského kouče Uhrina mladšího, po týdnu ho z funkce odvolal
TOP VIDEA
Odvolání Hrubeše nebude mít v UEFA negativní dopad, soudí Damková Odvolání Hrubeše nebude mít v UEFA negativní dopad, soudí Damková
Djokovič o Štěpánkovi: Přinesl své zemi mnoho radosti. Zaslouží si oslavu! Djokovič o Štěpánkovi: Přinesl své zemi mnoho radosti. Zaslouží si oslavu!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsem překvapený asi jako každý. Plzeň vyhodila trenéra Dušana Uhrina. Podle jistých výroků jsem si myslel, že „na vyhození není a nikdy na něj ani nebyl,“ jak říkal generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Navíc po výhře 4:0 v Českých Budějovicích…Ne, vážně. Jde o klasický postup, nic proti němu vlastně nemám. Jen ho zkrátka nemusel v minulých dnech doprovázet Šádek výroky, kterými spekulace ohledně Uhrina tak snaživě vyvracel. Když stejně věděl, že se to chystá, protože udělat to po výhře 4:0 rozhodně není reakce na zápas v Českých Budějovicích. Stačilo říct: „Bez komentáře.“ Nemusel zesměšňovat něco, o čem věděl, že je pravda.

Teď nejde o Plzeň tak, jak se prezentuje. Jde o Plzeň, která bere na vrchol realizačního týmu nového trenéra (podle všeho Miroslava Koubka) a chce se usadit na špičce ligy s hrou, jakou udivovala pod Pavlem Vrbou.

Ztráta evropských pohárů je sice bolestivá, ale může lecčemus pomoct. Třeba dojít si, soustředěna jen na ligu a domácí pohár, pro pozici, která ji zase nabídne účast v prestižní společnosti. Částečně i na to Uhrin dojel. Že nedostal Viktorii po třech velmi úspěšných sezonách do Evropy.

Z části ale taky proto, že prý nehrála komunikace mezi ním a klubovým vedením. To ale nejlíp vědí ve Štruncových sadech. Fakta a výsledky hovoří, že na jaře, když mužstvo přebíral, nebyl neúspěšný. Dostal se o kolo dál v Evropské lize, uhrál předávané druhé místo v nejvyšší soutěži. Pohár ztratil až po penaltách.

Až v další sezoně šlo všechno proti němu. Z různých důvodů herně nevydařená příprava, slabá remíza v Příbrami při vstupu do ligy a vyřazení v pohárovém předkole.

Asi to bylo neudržitelné. Určitě ale nešlo o vymyšlený mediální příběh.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze