O Jablonci, a o tom, že v české lize je hromada dobrých hráčů... Opravdu ano! | iSport.cz
Jan Podroužek
17. prosince 2018 • 21:59

O Jablonci, a o tom, že v české lize je hromada dobrých hráčů... Opravdu ano!

TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský Souček patří mezi nejlepší v Evropě. Takový hráč se rodí jednou za 10 let, chválí Trpišovský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jablonec byl lepší než Slavia. Nikoliv poprvé. Jeho hra hezky plynula, dostával se zhusta do šancí, a „sešívaní“ se dokodrcali k bodům teprve díky penaltě, a pak, když domácím sudí neuznal vyrovnání, už si to s pojistkou zkušeně pohlídali na důkaz vlastní síly. Tohle byl správný zápas na úplné uzavření podzimu.Nikdo totiž, z hlediska získaných bodů, není za rok 2018 lepší než tyhle dva kluby. Slavia 76, Jablonec druhý 68.

Zatímco „sešívaní“ mají velké štěstí, že jejich sportovní ambice dotuje už druhá čínská společnost, pokud nepočítáme přechodnou epizodu s firmou CITIC Group, Severočeši si musí vystačit s tím, co kde poshání Miroslav Pelta.

Ano, to že má Slavia peníze, ještě nic neznamená, je velmi důležité s nimi taky umět zacházet. Teď si všichni na pár vteřin představíme Spartu... Brrr, stačilo. A protože červenobílým to jde a mají rozum, efektivně své možnosti využívají k zasloužené pozici lídra.

Oproti tomu Jablonec musí pracovat úplně jinak. Omezená klubová pokladna pustí mnohem míň milionů, takže se při doplňování kádru musí trochu kouzlit, ale když jste obratní, poradíte si. Česká fotbalová scéna vám totiž nabídne mraky možností, ačkoliv je už dlouho „in“ říkat, že tady žádní hráči nejsou. Jsou.

A právě Jablonec z toho umí těžit asi nejlíp ze všech týmů, které se v tuzemské hierarchii nachází pod Slavií, Viktorií Plzeň a Spartou.

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Domácí vytrvale tlačili, ale tři body berou sešívaní

Dnešní velkou oporu Michala Trávníka přivedl před třemi a půl lety ze Slovácka.

Lukáše Masopusta, který už má podepsáno na Slavii, skoro před čtyřmi lety z Jihlavy.

Davida Lischku, jehož sleduje Sparta, si vytáhl ve stejnou dobu z Hlučína, nechal ho jen protáhnout hostováními v Baníku, Varnsdorfu a Karviné.

V září 2015 přivedl z Dukly levého beka Matěje Hanouska, o nějž před časem taky stála Sparta.

Ta se dokonce potichu poptávala i po Tomáši Holešovi, pravém obránci, který dorazil z Hradce Králové napevno letos v létě, ale už v minulé sezoně na severu hostoval.

Vedle zmíněného Davida Lischky hrál David Hovorka, obránce, pro něhož má jen velká slova chvály jeden z největších stvořitelů slávistického úspěchu Jindřich Trpišovský, a kterého na Letné bůhví proč nechtěli a nechtějí.

To je jenom pár vybraných, v tuhle chvíli asi nejvýznamnějších jabloneckých jmen, která vzešla odněkud, kam sotva kdy česká špička dohlédne, nebo kam se odváží. Protože v lize přece hráči pro top kluby nejsou...

Jablonec s trenérem Petrem Radou, který z těchto fotbalistů ždíme každý kousek potenciálu, právě tyhle kluby s touhle sestavou parádně prohání.

A je to hezká podívaná.

Jablonec - Slavia: Hušbauer nadvakrát pohotovou ranou protáhl Hrubého
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Jablonec - Slavia: Na přízemní centr Stocha si skvěle naběhl Hušbauer a zvýšil na 2:0!

Jablonec - Slavia: Kratochvíl dotlačil míč do sítě! Ale gól byl odvolán kvůli přišlápnutí Koláře
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Jablonec - Slavia: Škoda bezpečně proměňuje penaltu a posílá Pražany do vedení 1:0!

Jablonec - Slavia: Zmrhal napálil spojnici, Holeš pak zahrál rukou a hosté mají penaltu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Jablonec - Slavia: Chramosta dorážel z bezprostřední blízkosti, Kolář ho zastavil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Jablonec - Slavia: Trávník obešel Koláře, do prázdné brány ale z úhlu nezakončil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

 
Články odjinud


Články odjinud