Dává příchod Tijaniho do Slavie smysl? ANO, na zhodnocení je času dost | iSport.cz
Jan Podroužek
10. února 2020 • 09:41

Dává příchod Tijaniho do Slavie smysl? ANO, na zhodnocení je času dost

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Šest nejžádanějších hráčů v Evropě: Sancho, nový Pirlo či Schickův parťák na stoperu
Totální demolice Barcelony! Klidně odejdu mezi prvními, zoufal Piqué
VŠECHNA VIDEA ZDE

POLEMIKA | Slavia už se rozhoupala k mnohem nákladnějším investicím, jejichž návratnost může být časem celkem komplikovaná. Dát tedy dohromady něco mezi pěti a deseti miliony korun za 22letého talentovaného stopera, byť se zdravotní vadou, je kapka v kýblu vody.„Sešívaní“ si v Česku vydupali postavení, které k takovému chování celkem svádí. Pokud do fungujícího týmu budou postupně zapadat mladí hráči s potenciálem výkonnostního růstu, navíc pokud budou finanční vstupy za ně v rozumných relacích, existuje vysoká pravděpodobnost jejich příštího zhodnocení.

Ať už ekonomicky nebo i sportovně, což jde ostatně ruku v ruce.

I Simon Deli měl po velkou část své kariéry v Česku nálepku polovičního penzisty, o jeho vleklých problémech s koleny se vědělo, přesto udělal dobrý posun do belgických Brugg. Michael Ngadeu byl sice přirozeně fit, ovšem táhlo mu na třicet, přesto i on si vyhrál angažmá v Belgii.

Za oba hráče dostala Slavia v létě dohromady kolem 160 milionů korun. A Tijani má podobný profil jako tihle dva. Ne proto, že je Afričan, ale zkrátka svým naturelem budí pozornost, tak to zkrátka je. Jeho věk je navíc devizou, na níž by se dalo do budoucna stavět.

Pořád se taky díky jeho nízkým létům dá pracovat s variantou, že si červenobílí Tijaniho vyspraví a zbaví ho nálepky kazového zboží. I na to je stále čas.

Úřadující mistr se ke všemu během zimní pauzy dostal do drobných nesnází a najednou se další defenzivní hráč v kádru hodí. Pokud se Tijani v tréninku dobře ukáže, má cestu do sestavy trenérů, kteří se Delimu a Ngadeuovi přes počáteční nedůvěru nakonec obdivovali, celkem volnou.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud