Dává příchod Tijaniho do Slavie smysl? NE. Ubere prostor Zimovi a dalším | iSport.cz
Jan Malý
10. února 2020 • 09:48

Dává příchod Tijaniho do Slavie smysl? NE. Ubere prostor Zimovi a dalším

Autor: Jan Malý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
LIGA NARUBY: Magnet Ondrášek, velkorysý Kolář a štafle zpátky ve hře
VŠECHNA VIDEA ZDE

POLEMIKA | V době hojnosti, kterou si celá červenobílá obec momentálně užívá, se zdá, že Slavia zkouškou Mohameda Tijaniho nic neriskuje. Je víceméně nezávazná, z pohledu peněz to pro mistra bude prakticky za hubičku. Přesto si myslím, že hostování urostlého afrického stopera, byť v žádném případě nechci snižovat jeho schopnosti a potenciál, v Edenu smysl nemá.Zaprvé: Ať už je pravda o Tijaniho zdravotním stavu jakákoliv, je evidentní, že jeho koleno není zcela v pořádku. Nemusí ho limitovat a Tijani může (i třeba dlouhou) dobu bez problémů hrát a snášet dril na nejvyšší úrovni.

Na druhou stranu bude ke zranění výrazně náchylnější než jiní hráči, riziko je u něj na každý pád větší. Že na něm chce Slavia minimálně zkusit vystavět svou budoucnost, risk je.

Zadruhé: Aby si ho štáb trenéra Jindřicha Trpišovského proklepl, bude mu muset dát příležitost v ostrých zápasech. Tím ubere prostor jiným, třeba Davidu Zimovi, sekundárně pak Oscarovi nebo juniorovi Lukáši Červovi, který dostával v přípravě docela dost času na hřišti.

Tedy hráčům, pro něž má být následující půlrok ideální dobou pro adaptaci a začlenění do slávistického systému. Při gigantickém šestnáctibodovém náskoku se snadněji vstřebá nějaká chyba. Ale červenobílé čeká na jaře jen patnáct zápasů v lize, experimentovat se zase moc nedá. A obvyklé opory budou taky potřebovat hrát.

Zatřetí: Sám Tijani bude v těžké pozici. Zatím se osvědčil jen ve druhé lize a teď má zaujmout rovnou v nejlepším českém týmu. Navíc při sesekaných zápasových možnostech. Aby to pro něj nebyla až moc velká výzva.

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud