Jan Vacek
26. října 2017 • 12:00

Stramaccioni se nepoučil. Spartu (opět) potopily změny k horšímu

Autor:
720p360p
Stramaccioni po krachu: Cítím, že majitel pořád věří našemu plánu
TOP VIDEA
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězná sestava se nemění, praví jedna ze základních fotbalových pouček. Trenér Andrea Stramaccioni se jí opakovaně zpronevěřuje. A zpravidla na to on i celá Sparta doplácejí, což se stalo i tentokrát, když Letenští v osmifinále MOL Cupu vypadli s Baníkem Ostrava v penaltovém rozstřelu.Oproti výsledkově i herně úspěšnému duelu v Jablonci udělal Stramaccioni hned pět změn v základní jedenáctce. Absence zraněného Václava Kadlece byla vynucená, lze pochopit i vynechání Tomáše Rosického.

Kouč Letenských ovšem úplně rozbořil střed pole. Michal Sáček s Georgesem Mandjeckem usedli jen mezi náhradníky, na plac šli Lukáš Mareček s Rio Mavubou. Na pro sebe stále atypickém podhrotu se objevil David Lafata.

Na pravé obraně absolutně nerozehraný Vjačeslav Karavajev, místo aby v sestavě zůstal energický Ondřej Zahustel, muž stavěný pro boje, jako byl ten s Baníkem. Do toho slepá důvěra v Tala Ben Chaima, jenž opakovaně nesplnil očekávání.

Tahy, jejichž smysl lze těžko klíčovat. Realitou je, že italskému kouči nevyšly.

Sparta působila rozháraně, nesourodě. Byla jiným týmem než v sobotu. Horším. Přitom se nelze zbavit myšlenky, že to tak vůbec nemuselo být.

Šural: Vypadli jsme se soupeřem, s jakým jsme vypadnout neměli
720p 360p

Raodstý Jakub Šašinka skáče na brankáře Šustra po postupu Baníku přes Spartu
Raodstý Jakub Šašinka skáče na brankáře Šustra po postupu Baníku přes Spartu

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze