Jan Vacek
26. října 2017 • 12:00

Stramaccioni se nepoučil. Spartu (opět) potopily změny k horšímu

Autor:
720p360p
Stramaccioni po krachu: Cítím, že majitel pořád věří našemu plánu
TOP VIDEA
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0 Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězná sestava se nemění, praví jedna ze základních fotbalových pouček. Trenér Andrea Stramaccioni se jí opakovaně zpronevěřuje. A zpravidla na to on i celá Sparta doplácejí, což se stalo i tentokrát, když Letenští v osmifinále MOL Cupu vypadli s Baníkem Ostrava v penaltovém rozstřelu.Oproti výsledkově i herně úspěšnému duelu v Jablonci udělal Stramaccioni hned pět změn v základní jedenáctce. Absence zraněného Václava Kadlece byla vynucená, lze pochopit i vynechání Tomáše Rosického.

Kouč Letenských ovšem úplně rozbořil střed pole. Michal Sáček s Georgesem Mandjeckem usedli jen mezi náhradníky, na plac šli Lukáš Mareček s Rio Mavubou. Na pro sebe stále atypickém podhrotu se objevil David Lafata.

Na pravé obraně absolutně nerozehraný Vjačeslav Karavajev, místo aby v sestavě zůstal energický Ondřej Zahustel, muž stavěný pro boje, jako byl ten s Baníkem. Do toho slepá důvěra v Tala Ben Chaima, jenž opakovaně nesplnil očekávání.

Tahy, jejichž smysl lze těžko klíčovat. Realitou je, že italskému kouči nevyšly.

Sparta působila rozháraně, nesourodě. Byla jiným týmem než v sobotu. Horším. Přitom se nelze zbavit myšlenky, že to tak vůbec nemuselo být.

720p 360p
Šural: Vypadli jsme se soupeřem, s jakým jsme vypadnout neměli

Raodstý Jakub Šašinka skáče na brankáře Šustra po postupu Baníku přes Spartu
Raodstý Jakub Šašinka skáče na brankáře Šustra po postupu Baníku přes Spartu

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze