Jan Vacek
26. října 2017 • 12:00

Stramaccioni se nepoučil. Spartu (opět) potopily změny k horšímu

Autor:
Stramaccioni po krachu: Cítím, že majitel pořád věří našemu plánu
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězná sestava se nemění, praví jedna ze základních fotbalových pouček. Trenér Andrea Stramaccioni se jí opakovaně zpronevěřuje. A zpravidla na to on i celá Sparta doplácejí, což se stalo i tentokrát, když Letenští v osmifinále MOL Cupu vypadli s Baníkem Ostrava v penaltovém rozstřelu.Oproti výsledkově i herně úspěšnému duelu v Jablonci udělal Stramaccioni hned pět změn v základní jedenáctce. Absence zraněného Václava Kadlece byla vynucená, lze pochopit i vynechání Tomáše Rosického.

Kouč Letenských ovšem úplně rozbořil střed pole. Michal Sáček s Georgesem Mandjeckem usedli jen mezi náhradníky, na plac šli Lukáš Mareček s Rio Mavubou. Na pro sebe stále atypickém podhrotu se objevil David Lafata.

Na pravé obraně absolutně nerozehraný Vjačeslav Karavajev, místo aby v sestavě zůstal energický Ondřej Zahustel, muž stavěný pro boje, jako byl ten s Baníkem. Do toho slepá důvěra v Tala Ben Chaima, jenž opakovaně nesplnil očekávání.

Tahy, jejichž smysl lze těžko klíčovat. Realitou je, že italskému kouči nevyšly.

Sparta působila rozháraně, nesourodě. Byla jiným týmem než v sobotu. Horším. Přitom se nelze zbavit myšlenky, že to tak vůbec nemuselo být.

720p 360p
Šural: Vypadli jsme se soupeřem, s jakým jsme vypadnout neměli

Raodstý Jakub Šašinka skáče na brankáře Šustra po postupu Baníku přes Spartu
Raodstý Jakub Šašinka skáče na brankáře Šustra po postupu Baníku přes Spartu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze