Měl by Lafata do derby nastoupit v základu Sparty? NE. Tenhle zápas není pro něj | iSport.cz
Jan Vacek
14. března 2018 • 13:00

Měl by Lafata do derby nastoupit v základu Sparty? NE. Tenhle zápas není pro něj

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Při vší úctě k Davidu Lafatovi a jeho vytříbené střelecké mušce, v mých očích by byla chyba, kdyby ho trenér Sparty Pavel Hapal postavil do základní sestavy. Jsem přesvědčený o tom, že derby nebude pro něj.Obecně platí, že Lafata už není tím hráčem jako před lety. Logicky, ani nemůže být. Roky přibývají, rychlost a výbušnost se úměrně věku vytrácejí. Jako vhodný studijní materiál může posloužit poslední zápas na hřišti Karviné.

V něm se Lafata vůbec neprosadil. Pro branku soupeře neznamenal žádné nebezpečí, prohrával většinu osobních soubojů, prakticky se nedostal do mezihry. V derby bude sice Sparta doma, ale nelze očekávat, že by proti rozjeté Slavii měla mít nějak výrazněji navrch.

Mnohem pravděpodobnější je, že bude odsouzena k častější hře bez míče a spolehne se hlavně na rychlé protiútoky. V takovém režimu je ale Lafata téměř nepoužitelný. Jeho síla zůstává v šestnáctce, kde stále díky instinktu zabijáka dokáže rozsévat zkázu. Aby však absolvoval jeden sprintový náběh za druhým a napadal rozehrávku soupeře, to už po něm v této fázi kariéry chtít nelze.

Pokud by derby sklouzlo do fáze, kdy by Sparta měla jasnou převahu, není nic jednoduššího, než Lafatu do akce vypustit. Od úvodních minut by ale Letenští měli vsadit na jinou typologii. 

POLEMIKA: Měl by Lafata do derby nastoupit v základu? ANO. Slávisté se ho bojí

Davida Lafatu vystřídal v útoku Sparty Lukáš Juliš
Davida Lafatu vystřídal v útoku Sparty Lukáš Juliš

 
Články odjinud


Články odjinud