Měl by Lafata do derby nastoupit v základu Sparty? ANO. Slávisté se ho bojí | iSport.cz
Jakub Konečný
14. března 2018 • 13:00

Měl by Lafata do derby nastoupit v základu Sparty? ANO. Slávisté se ho bojí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Síly jsem nabíral v karanténě, chci se trenérům ukázat, říká Souček
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud nedávalo smysl nasadit Davida Lafatu v Karviné, bylo by ještě víc nelogické ho nyní pro změnu ze základní sestavy vyndat. Tím by totiž nový trenér Sparty Pavel Hapal přiznal svůj chybný úsudek a dal by hned na začátku své mise najevo, že zmatkuje a tápe, což je to poslední, co lavírující a rozháraný tým nyní potřebuje.Špatný výkon v Karviné ukázal, že Sparta momentálně nemá příliš na čem stavět. V derby se proto musí odrazit od úplných základů, tedy příkladného nasazení, bojovnosti a důrazu. Potřebuje konečně dostat do svého projevu vášeň a srdce – a pro tento účel je  Lafata  naprosto ideální typ.

Nejlepší důkaz o tom podal téměř na den před dvěma roky. Slavia tehdy na Letné v derby rychle vedla a proti soupeři, který měl v nohách zápas Evropské ligy, duel bez větších problémů kontrolovala. Jenže v 56. minutě si na dlouhý aut naběhl Lafata, a přes tandem Martin Latka -Tomáš Souček trkl míč téměř z hranice vápna na bránu. Gólman Martin Berkovec ještě stačil vytlačit balon na tyč, jenže rozběhnutý hráč s číslem 21 jej další hlavičkou dorazil do sítě. Bum, prásk, připomínal utržený vagon. Byl to gól síly a vůle, který zápas úplně zlomil, domácí nakonec ve velké euforii vyhráli 3:1.

Lafata od svého příchodu na Letnou nastoupil do devíti derby, v nichž zaznamenal pět branek a jednu asistenci. A často šel i za hranu fair play, čímž vytáčel fanoušky soupeře ještě víc než svou výbornou produktivitou. Kvůli tomu všemu z něj budou mít slávisté respekt. A i když to nepřiznají, i trochu strach.

POLEMIKA Měl by Lafata do derby nastoupit v základu? NE. Tenhle zápas nebude pro něj

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud