Měl by Lafata do derby nastoupit v základu Sparty? ANO. Slávisté se ho bojí | iSport.cz
Jakub Konečný
14. března 2018 • 13:00

Měl by Lafata do derby nastoupit v základu Sparty? ANO. Slávisté se ho bojí

TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud nedávalo smysl nasadit Davida Lafatu v Karviné, bylo by ještě víc nelogické ho nyní pro změnu ze základní sestavy vyndat. Tím by totiž nový trenér Sparty Pavel Hapal přiznal svůj chybný úsudek a dal by hned na začátku své mise najevo, že zmatkuje a tápe, což je to poslední, co lavírující a rozháraný tým nyní potřebuje.Špatný výkon v Karviné ukázal, že Sparta momentálně nemá příliš na čem stavět. V derby se proto musí odrazit od úplných základů, tedy příkladného nasazení, bojovnosti a důrazu. Potřebuje konečně dostat do svého projevu vášeň a srdce – a pro tento účel je Lafata naprosto ideální typ.

Nejlepší důkaz o tom podal téměř na den před dvěma roky. Slavia tehdy na Letné v derby rychle vedla a proti soupeři, který měl v nohách zápas Evropské ligy, duel bez větších problémů kontrolovala. Jenže v 56. minutě si na dlouhý aut naběhl Lafata, a přes tandem Martin Latka-Tomáš Souček trkl míč téměř z hranice vápna na bránu. Gólman Martin Berkovec ještě stačil vytlačit balon na tyč, jenže rozběhnutý hráč s číslem 21 jej další hlavičkou dorazil do sítě. Bum, prásk, připomínal utržený vagon. Byl to gól síly a vůle, který zápas úplně zlomil, domácí nakonec ve velké euforii vyhráli 3:1.

Lafata od svého příchodu na Letnou nastoupil do devíti derby, v nichž zaznamenal pět branek a jednu asistenci. A často šel i za hranu fair play, čímž vytáčel fanoušky soupeře ještě víc než svou výbornou produktivitou. Kvůli tomu všemu z něj budou mít slávisté respekt. A i když to nepřiznají, i trochu strach.

POLEMIKA Měl by Lafata do derby nastoupit v základu? NE. Tenhle zápas nebude pro něj

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud