13. července 2018 • 04:35

Bez finále, ale přesto úspěch. Proč Anglie na MS zastínila favority?

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se měla pískat i proti Plzni ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slavia měla zahrávat penaltu. Ta se měla pískat i proti Plzni
Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno! Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blyštivá brána do finále mistrovství světa zůstala uzavřena. Stejně jako v předchozích 52 letech pro její odemknutí Angličané nenašli správný klíč. Byť zlatý sen svých fanoušků Albion naplnit nedokázal, lze jeho vystoupení na světovém šampionátu hodnotit v superlativech. Čím si Kane a spol. získali sympatie fanoušků? A proč by si Španělé a další měli vzít z Anglie příklad?Před turnajem jsem šel s kůží na trh a postavil se za tezi, že tým trenéra Garetha Southgatea celý turnaj vyhraje. To se už nestane. A nutno zcela upřímně říct, že po zásluze. Na Chorvaty v semifinále Ostrované zkrátka neměli. Nebyli lepší týmem, nechali se přehrát a neukázali dostatek kvality, která by je opravňovala k účasti v přímé konfrontaci o trofej. To je zkrátka fakt, nemá smysl říkat něco jiného.

Na druhou stranu z konce Angličanů (ještě je čeká zítra duel o bronz) nezůstává pachuť, jako tomu bylo na předchozích neúspěších na velkých akcích. Tohle mužstvo totiž mělo tvář. Mělo charakter. A byť bylo před startem turnaje většině fanoušků i odborníků pro smích, svým vystoupením dokázalo řadu z nich dostat na svou stranu.

V Rusku jsem strávil téměř celou vyřazovací část mistrovství. Měl jsem možnost zblízka nahlédnout do táborů Brazílie, Anglie, Belgie, Švédska a dalších. Zcela upřímně říkám, že na mě

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 9. kola Fortuna ligy »

10. kolo Fortuna ligy:

Bohemians - Karviná (pá 28.9., 17:00), Plzeň - Sparta (pá 28.9., 19:00), Dukla Praha - Zlín (so 29.9., 15:00), Slovácko - Opava (so 29.9., 17:00), Příbram - Mladá Boleslav (so 29.9., 17:00), Liberec - Olomouc (so 29.9., 19:00), Baník Ostrava - Slavia (ne 30.9., 15:00), Teplice - Jablonec (ne 30.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze