Letenští mají směr. Teď neztratit kurz, v tom je Sparta totiž mistr | iSport.cz
Jan Vacek
25. ledna 2019 • 10:00

Letenští mají směr. Teď neztratit kurz, v tom je Sparta totiž mistr

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Myslet si, že se ve Spartě během několika lednových týdnů všechno jako zázrakem změní a mužstvo začne šlapat, by bylo bláhové. Takhle to nefunguje, což platí nejenom pro fotbal.Přesto lze po polovině zimní přípravy konstatovat, že největší český klub nabral konkrétní směr. A mezi fotbalovou veřejnost začíná vysílat signály, že by mohlo být líp. Ať už to je na letenské poměry velice rychlé složení kádru pro druhou polovinu sezony, tak i projev (a výsledky), jaký tým zatím v přípravných zápasech předvádí.

Nelze je přeceňovat, na druhou stranu ani zbytečně shazovat jejich význam. Před rokem Sparta neměla pod trenérem Andreou Stramaccionim kdovíjak zázračnou zimní přípravu, což se projevilo i v rozpačitém vstupu do sezony.

Letní přípravou se pak Pražané vyloženě protrápili. V generálce propadli a do sezony vstupovali v situaci, kdy pozice trenéra Pavla Hapala byla mírně řečeno nahnutá. Nebylo proto překvapení, že po výbuchu v Subotici u mužstva záhy skončil.

Současná Sparta je jiná. Zvládla všechny čtyři dosavadní duely, byť tři z nich byly proti o kategorie slabším soupeřům. Ovšem v její situaci, kdy sebevědomí potřebuje jako běžný člověk kyslík, je i tohle ohromně důležité.

Stěžejní nyní bude, aby z nastoleného kurzu nesešla. Pokud je totiž v téhle disciplíně někdo mistr, tak právě klub s eskem ve znaku.

Bazén, palmy a sluníčko. Sparta si užívá ryzího Španělska

Vážím si toho, že můžu v takhle našlapaném týmu být, říká Vácha po podpisu smlouvy

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud