Lischka do akce. Sparta k němu přistupuje zodpovědně, ale není na co čekat | iSport.cz
Jan Vacek
29. srpna 2019 • 14:24

Lischka do akce. Sparta k němu přistupuje zodpovědně, ale není na co čekat

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

David Lischka má za sebou extrémně náročnou operaci srdce. Že Sparta k jeho „návratovému“ procesu přistupuje maximálně zodpovědně a obezřetně, je jednoznačně správně. Trenérovi Václavu Jílkovi se nelze divit, že mladého stopera nechce poslat do akce dřív, než si bude stoprocentně jistý, že je maximálně připraven. Pohled z druhé strany ale říká, že těžká doba si žádá odvážná řešení. Sparta má stoperský post v rozkladu. Ať střed složila z jakýchkoli hráčů, dlouhodobě to nefungovalo. O Lischkově výkonnosti je sportovní vedení klubu dlouhodobě přesvědčeno, ani navzdory zdravotním trablům si nepřipouští pochybnosti.

V takové situaci je nasnadě, aby Lischka šel do akce už v nejbližším utkání. A když mu v 70. minutě dojdou síly? Tak si zkrátka půjde odpočinout a na jeho postu zaskočí někdo jiný. Svět se nezboří. Podstatné je dostat mladého beka do prvoligového kolotoče, nechat ho napsat skutečně ostrou prověrku. 

Tím spíš, když hned po blížící se reprezentační přestávce na Spartu čeká smrtící triatlon. Zlín venku, Slavia doma, Plzeň venku. Pokud do něj chce jít i s Lischkou, je nejvyšší čas ho zapojit. Ideálně už v neděli proti Sigmě. 

Sparťan David Lischka během přípravného duelu s Dynamem Moskva
Sparťan David Lischka během přípravného duelu s Dynamem Moskva

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud