Lischka do akce. Sparta k němu přistupuje zodpovědně, ale není na co čekat | iSport.cz
Jan Vacek
29. srpna 2019 • 14:24

Lischka do akce. Sparta k němu přistupuje zodpovědně, ale není na co čekat

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
Češi, kteří zanechali v bundeslize výraznou stopu: Jarolím, Kadlec i překvapivé jméno
VŠECHNA VIDEA ZDE

David Lischka má za sebou extrémně náročnou operaci srdce. Že Sparta k jeho „návratovému“ procesu přistupuje maximálně zodpovědně a obezřetně, je jednoznačně správně. Trenérovi Václavu Jílkovi se nelze divit, že mladého stopera nechce poslat do akce dřív, než si bude stoprocentně jistý, že je maximálně připraven. Pohled z druhé strany ale říká, že těžká doba si žádá odvážná řešení. Sparta má stoperský post v rozkladu. Ať střed složila z jakýchkoli hráčů, dlouhodobě to nefungovalo. O Lischkově výkonnosti je sportovní vedení klubu dlouhodobě přesvědčeno, ani navzdory zdravotním trablům si nepřipouští pochybnosti.

V takové situaci je nasnadě, aby Lischka šel do akce už v nejbližším utkání. A když mu v 70. minutě dojdou síly? Tak si zkrátka půjde odpočinout a na jeho postu zaskočí někdo jiný. Svět se nezboří. Podstatné je dostat mladého beka do prvoligového kolotoče, nechat ho napsat skutečně ostrou prověrku. 

Tím spíš, když hned po blížící se reprezentační přestávce na Spartu čeká smrtící triatlon. Zlín venku, Slavia doma, Plzeň venku. Pokud do něj chce jít i s Lischkou, je nejvyšší čas ho zapojit. Ideálně už v neděli proti Sigmě. 

Sparťan David Lischka během přípravného duelu s Dynamem Moskva
Sparťan David Lischka během přípravného duelu s Dynamem Moskva

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud