Jiří Fejgl
13. května 2024 • 17:20

Ligový FÍKend: Trenéři, zkuste to bez ublíženosti! Priske a nový job

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
4
 • Video se připravuje ...

  Jasně, koučové nemají jednoduchou roli. Jsou vidět. Když se přestane dařit, letí. Staré úspěchy odnese voda, je konec. Přesto by to chtělo trochu nadhledu, občas se vydýchat, neútočit. Tři trenéři to v takové situaci během posledních dnů neubrzdili. Jejich slova či konec velkého hráče glosuje 12. díl rubriky Ligový FÍKend.

 • Priske jako herec

  Kouč Sparty má jednu výhodu. Má jasno, co by mohl - a možná i měl - dělat, až skončí u prvního mančaftu. Zůstane na stejném stadionu, zase bude v centru dění, davy ho budou poslouchat. Stane se lídrem kotle.

  Brian Priske je totiž umí zaujmout, vlastně i trochu ovládnout.

  Ukázal to i před sobotním derby. Při rozcvičce přišel na plac okouknout podřízené, jak už to dělává. V tom začal kotel skandovat jeho jméno, on ještě chvilku počkal, aby se obrátky ještě rozjely a pak vyrazil pod něj. Mával pěstmi, bouchal se do srdce, fanoušci byli fest rozhicovaní.

  Nejlepší je, že mu tato gesta věříte, nepřehrává. Stejně jako Jindřich Trpišovský.

  SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Letenští v deseti uhájili náskok v čele ligy
  Video se připravuje ...
 • Trenéři v tenzi

  Jeden mluvil po prohře v Pardubicích, druhý po domácím kolapsu s Mladou Boleslaví. Jasně, nervy pracují, jde o záchranu, trenéři jsou pod tlakem.

  Českobudějovický kouč Jiří Lerch na dotaz, v jakém stavu je jeho mančaft, reagoval šípem: „Na týmu není žádná deka, je úplně v klidu.“ Nelíbil se mu, že dotaz byl doplněn o zmínku o vyhozených obránci Martinovi Sladkém a trenérovi brankářů Zdeňku Křížkovi.

  Baníkovec Pavel Hapal se zase ohradil proti narážce, že za další domácí pád může tak trochu i karma, že jde o odplatu, s jak okleštěným mančaftem nastoupil před týdnem na Slavii. Jak tam rezignoval na snahu o zisk. „To si myslíte vy,“ odsekl.

  Ale proč neřešit věci maličko s nadhledem? Šlo by to…

  SESTŘIH: Baník - Mladá Boleslav 0:1. Hosté blíž k Evropě, Ostrava pálila šance
  Video se připravuje ...
 • Rada na lovu

  Petr Rada dovedl Duklu zpět do ligy. Jako favorit druhé nejvyšší soutěže byl tým loven, v další sezoně se bude snažit ulovit záchranu. Trenér asi ví jak na to, po utkání s Prostějovem poslal vzkaz Jiřímu Martínkovi, jednomu z protagonistů soutěže Na Lovu. „Chci ho pozvat i na poslední domácí utkání,“ vyzval fanouška mančaftu z Julisky.

  Radovi všechna čest, jen by si už mohl odpustit řeči o to, jak mu celý svět nerozumí, že do nové doby nepatří, a tak dále, a tak dále…

  Stačí se trochu zamyslet, proměnit chování. Pokud to udělá, elitní společnost ho bude vítat jako zasloužilého (a úspěšného) kouče, ne jako ublíženého remcala.

  To za to přece stojí!

  Petr Rada o postupu DuklyFoto koláž iSport.cz

 • Kde mám karty?

  Rozhodčí bez karet je jako generál v trenkách. Tak nějak zní staré rčení. V trenkách Karel Rouček byl v Pardubicích celý zápas, ale karty mu chvíli chyběly. Když se ke konci první půle přemísťoval z poloviny Českých Budějovic na tu domácí, kdesi je vytrousil. Jako zachránce se projevil pardubický útočník Vojtěch Patrák, chybějící propriety arbitrovi bleskově donesl.

  Tedy chybějící?

  Rouček ukazuje 3,9 žluté karty na zápas, v neděli to byly čtyři. Ze sudích s patnácti a více starty je skromnější jen Jan Machálek (3,1). Naopak Ladislav Szikszay napomene 5,7 hráče na utkání.

  U Roučka je to pochopitelné. Když se podívají borci na jeho muskulaturu, nezlobí.

  SESTŘIH: Pardubice - České Budějovice 3:2. Hlavatý a bizarní vlastňák přiblížili záchranu
  Video se připravuje ...
 • Káco, děkujeme!

  Škoda, no… Nedávno Ligový FÍKend vyzýval Michala Kadlece, aby ještě natáhl šňůru své (bez patosu úctyhodné) kariéry. Nestalo se. Kapitán Slovácka, chlap omlácený Spartou, reprezentací, bundesligou i divokým Tureckem v neděli oznámil: „Schluss!“

  O stoperovi nelze říct, že by v lize v necelých čtyřiceti jen stačil. Naopak, patřil mezi nejvýraznější postavy.

  Přejme si jedno, ať ve fotbale vydrží. Borec se rozhledem a zkušenostmi se hodí.

Vstoupit do diskuse
4
Články odjinud


Články odjinud