12. září 2012 • 12:39

Dobrá zpráva? Přijede Malta, střelecká mizérie skončí! Snad...

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Česká střelecká bída pokračuje. Už čtyři zápasy po sobě mužstvo nevstřelilo branku. Vlastně se není čemu divit. Počet střel na branku proti Portugalsku? Nula. Na Ukrajině – dvě, stejně jako v Dánsku.

Proti Finsku přišla první střela až ve 37. minutě. Až po změně stran jich naskočilo pět…

Když se neprosadíte proti Portugalsku, dá se to pochopit. V srpnovém nepopulárním termínu, kdy někteří hráči ještě vláčeli ztuhlé nohy z přípravy, předvedli Češi na Ukrajině nevýrazný výkon. Jen bránili. Ale dobrá, mělo to objektivní důvody.

Dalším slabým výkonem v ofenzivě zahájila reprezentace v Dánsku kvalifikaci MS. Jistě, chyběl Rosický, Pilař či Limberský, a hlavně špatný dojem překryl bod, který může být cenný.

Co ale může omluvit tak špatný výkon v přípravě s Finskem?

Omluvou pro nudné představení nejsou ani změny v sestavě, byť vyvolává údiv, proč například kouč zkouší Plašila na pravém kraji zálohy.

Češi chtěli vyhrát i pobavit. Ke splnění obou úkolů byli včera především v prvním poločase stejně vzdálení jako prostitutky z nedalekého Dubí k počestnému životu, i když v závěru zápasu vděčné publikum rozproudili.

A tak jediná pozitivní zpráva utkání je, že příštím soupeřem je Malta – 139. tým žebříčku FIFA.

Proti ní už snad střelecká mizérie skončí…