Miliony za Tecla zhodnocuje v Plzni i jeho konkurent Bakoš | iSport.cz
Karel Häring
26. února 2013 • 16:30

Miliony za Tecla zhodnocuje v Plzni i jeho konkurent Bakoš

Marku Bakošovi zvýšená konkurence v plzeňském útoku evidentně prospívá
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sedmadvacet vstřelených gólů v šestnácti podzimních zápasech. Na české poměry to není vůbec špatné číslo. Tedy pokud by se netýkalo Viktorie Plzeň. V jejím případě jde spíš o průměrnou hodnotu, na které se podílela i nízká produktivita. Šancí bylo dost…Pokles počtu branek byl jedním z hlavních důvodů, proč se na západě Čech plácli přes kapsu a přivedli za dvacet milionů útočníka Stanislava Tecla. Marek Bakoš potřeboval konkurenci. Ať už mu to střílelo nebo ne, věděl, že nastoupí. Od léta 2011 chyběl v základní sestavě třikrát. A na podzim se trápil.

Přítomnost dalšího kvalitního útočníka byla nutná pro celou Plzeň, mimo jiné právě pro zápasy jako v Brně. Zatímco v minulých obdobích neměl trenér Pavel Vrba možnost poslat (za Bakoše) jiného borce na podobné úrovni, v pondělí ano. Právě Bakoše…

Předtím plnil v pohárovém dvojboji roli „žolíka“ Tecl. Ten začal s postupnými splátkami investované sumy ještě před dobou splatnosti, k čemuž přispívá i slovenský útočník. Také jeho góly zvyšují pravděpodobnost, že se velké výdaje vyplatí. Vedou Viktorii k úspěchu.

A prakticky stejně je to ve Spartě v případě Davida Lafaty a rozložení větší palebné síly na větší počet hráčů, což potvrdil duel se Slováckem, kdy využil únavy soupeře střídající Leonard Kweuke.

Výrazné investice se zatím oběma klubům vyplácejí. A jednomu z nich vystřílí titul.

Témata: 
 
Články odjinud


Články odjinud