Další výstřelek plzeňského hříšníka? Krmenčíku, na lidi se nešlape! | iSport.cz
Ladislav Vízek
29. srpna 2018 • 18:03

Další výstřelek plzeňského hříšníka? Krmenčíku, na lidi se nešlape!

TOP VIDEA
Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně diskusí vyvolalo šlápnutí Michaela Krmenčíka na Matěje Chaluše. Řešilo se to všude, tak se přidávám do debaty také. Hříšníkovi vzkazuji, že na lidi se nešlape. Jen ukázal, že to ještě není velký hráč. K němu totiž patří i vybraný chování. Takovou věc neměl zapotřebí. Na druhou stranu Chaluš se také předvedl. Upadl, jako kdyby ho Krmečník inzultoval. Bylo to zbytečný teatrální gesto. On asi neví, že hraje dospělou soutěž a ne žákovskou ligu. Chlapi přece nepadaj jen tak. Ani v případě, že mu kdosi přišlápne nohu. Od obou to bylo uhozené. Ale hlavně od Krmenčíka. Tohle se nedělá. Nevím, jak to ty dnešní kluci maj, jestli se třeba po zápase zastyděj. On je hora masa, něco by mohl mít taky v hlavě. Kdyby ho sudí Příhoda vyhodil, nemohl by říct ani popel. Přiznám se, že u Krmenčíka mě to hodně překvapilo. Není to takovej magor, jako jsou Diego Costa se Sergiem Ramosem ve Španělsku. To jsou šílenci, ti po sobě jdou. Míša to ale neměl zapotřebí, měl si zápas užívat. Hodnotím to jako novodobý blikanec. Snad si uvědomí chybu a už ji nikdy nezopakuje.

Jináč můžu říct, že se stal hlavním trumfem Plzně. Má střeleckou formu jako hrom. Vím, že o něj je venku zájem. Ředitel Bordeaux volal Šmícovi a vyptával se na něj. Viktorka ale svého střelce odmítla pustit, což udělala moc dobře. Krmenčíka nyní čekají zápasy, pro které má smysl dělat fotbal. V sobotu na Slavii, pak v Lize mistrů. Tam si svými výkony stanoví cenu na trhu. A bude jen na něm, do jaké výše ji vytočí. Kdyby potenciální zájemci viděli nedělní blikanec, uškodilo by mu to. Na západě se na charakter hráče hledí v první řadě.

Moc se těším na sobotu. Bez diskuse se spolu potkají dva nejlepší celky. I když Sparta nebude souhlasit, herně jsou Slavia s Plzní nejdále a jejich konfrontace přitáhne do Edenu a k obrazovkám hroznou spoustu lidí.

Plzeň táhne zkušenost, sehranost, kombinační vyspělost. Líbí se mi strašně dlouho. Jak říká Pavel Kuka, oni jsou vlajkovou lodí našeho fotbalu. Mají nejlepší ofenzivní hráče v lize. O Krmenčíkovi už byla řeč, pak Řezníčka, Chorého, obrovsky šikovný kluky v záloze, všichni umí kopat. Obranu mají plnou zkušeností. Slabinu nevidím. Zase jsou dlouho spolu, hřeší trochu na rutinu a chybí jim agresivita.

A tu má v sobě právě Slavia. Sice nemá takové kopáče, ale hrají dravě, důrazně, rychle. Budou hrát doma, před neskutečnou kulisou. Tribuna Sever se znovu určitě vytáhne. Petr Rada mi říkal: „Láďo, jak Plzeň vydrží u tribuny Sever, může uspět, ale také ji to může pěkně sežrat.“ Když v Edenu slávisté útočí směrem k vlastnímu kotli, má to pro jejich hru obrovskej přínos.

Nesmím také zapomenout, jak tým proměnili Jindra Trpišovský s Honzou Nezmarem. Jejich rukopis je jasně vidět. Slavia je mnohem agresivnější, ale není tak fotbalová jako Plzeň. Fotbalisti tam jsou jen Stoch s Hušbauerem. Proto se zamýšlím, co v sobotu převáží. Teď nedovedu říct to, ani to.

Každopádně fotbal by měl být srovnatelný s evropskými poháry. Mělo by to mít grády a pro lidi to slibuje velikej zážitek.

Snad to všem nepokazí Krmenčík dalším blikancem.

Plzeň - Mladá Boleslav: Krmenčík na hraně. Už se žlutou simuloval a poté přišlápl
Video patří k placenému obsahu

Plzeňský trenér Pavel Vrba děkuje střelci Michaelu Krmenčíkovi po vystřídání v utkání s Mladou Boleslaví
Plzeňský trenér Pavel Vrba děkuje střelci Michaelu Krmenčíkovi po vystřídání v utkání s Mladou Boleslaví

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud