Proč české týmy nezvládají ligu a poháry? Jsme koumáci a hráči si to omluví | iSport.cz
Ladislav Vízek
22. srpna 2018 • 10:20

Proč české týmy nezvládají ligu a poháry? Jsme koumáci a hráči si to omluví

TOP VIDEA
OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina
Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velká trojka se nám po pátém kole ligy nečekaně roztrhla. Na slávistech bylo vidět, že neměli drajv. Asi měli v hlavách vypadnutí s Kyjevem. Kdyby dal Škoda desítku, možná by zápas otočili. Jenže se tak nestalo, Jablonec toho využil a zaslouženě si z Edenu odvezl body. Sparta také nečekaně klopýtla, Příbrami skvěle zachytal gólman Švenger. Z výsledků se radovala Viktoria. Ta hraje dietní fotbal, furt vyhrává o jednu branku a je jediná stoprocentní.Hrozně se mi líbí Baník. Jde z něho dravá síla. Jedou neskutečně. A když vyhrajou v Olomouci, má to svoji váhu. V tabulce mají stejně bodů jako Slavia. Minulou sezonu měla Ostrava po podzimu jedenáct bodů, teď má dvanáct za pět kol. Udělala progres, s mužstvem se stala neuvěřitelná změna. Drží je diváci, vedení mají dobré, Baroš je tam za boha, náladě přispívá Jarek Nohavica.

A já mám strach!

Co blbnou, ti kluci? Už se dívám po JZD, kde je lacinější čuník. To jsem Barymu tu sázku pěkně sežral. Ale furt je jenom začátek a stále nevěřím tomu, že by Baník skončil mezi nejlepšími šesti. Každopádně mám velkej respekt před tím, co v Ostravě dokázali.

Vždyť Olomouc není vůbec špatnej mančaft. Hrajou dobrej fotbal, ale nemají body. Vždycky jsem říkal, že na losu nezáleží, ale na příkladu Hanáků musím ubrat. Doma měli Slavii, Plzeň, teď Baník, od všech dostali nakoupeno. Teď ještě vylítnou jak vlaštovky z poháru, protože Sevilla je úplně jinačí kafe. A najednou budou mít problémy a horko těžko se budou zvedat.

TOP góly 5. kola: smrtící brejky Příbrami a kombinační paráda Baníku
720p 360p

Zase se diskutuje o tom, proč české týmy nezvládají kombinaci ligy a pohárů. Kruci, v čem to je? Bavil jsem o tom s mnoha bývalými hráči. Všichni byli zajedno, že na poháry se hrozně těšili. Že jim byl náročnější rytmus ukradenej. Někdy to zvládli, někdy ne. Slavia ale zbytečně řešila politický věci, zářez v Kyjevě, Surkise… Bylo to úplně k prdu. Měli se hned koncentrovat na Jablonec.

Tohle je české specifikum. U nás se pořád o něčem diskutuje, místo aby se pracovalo. Oba týmy – Slavia i Olomouc – nebyly na ligu mentálně připravení. Kdyby ano, nevybouchly by. Mohou si za to sami. My jsme na tyhle věci koumáci, pořád se o tom píše a mluví. Hráčům se to dostane do hlavy a omluví si, že nejsou na ligové zápasy připravení.

Na závěr nesmím opomenout toho našeho nešťastníka z Dukly. Martin Chlumecký má po pěti kolech tři vlastní góly. Lituju ho, je to strašně nepříjemná situace. Přijel jsem na golf a u třech stolů se o tom kluci bavěj. A hned na mě: hele Ládíku, konečně jste našli střelce. A takovýhle kecy. Přitom tomu klukovi nemůže být dobře. Bohužel je třeba říct, že vlastňáky padají jasně na jeho vrub. Po rohu vůbec nepočítá, že by balon mohl k němu přiletět, má nohy z betonu. Kdyby to jen trochu čekal, musí míč odkopnout, jenže ono to do něj vletí jako do pytle. A ten druhej? To je nešikovnost. Je to babrák.

TOP 5 VLASTŇÁKŮ: Smolaři z Dukly a Karviné! Janečka s Chlumeckým vládnou tabulkám
720p 360p

PĚTKA: Rada je gentleman a trenér kola. Na Opavu se lepí zmar a smůla
720p 360p

 

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud