Ladislav Vízek
22. září 2021 • 11:35

Roso, mám tě rád. Ale jestli prohrajete derby, je to už na pováženou

Vstoupit do diskuse
23
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pastrňák na vrcholu sil? Záhada Bartošák: Proč ještě v Hradci neskončil
„Teplický Sörensen“ a mistr skluzů, kterého sleduje Trpišovský. Za milion eur?
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ LADISLAVA VÍZKA | Máme za sebou nesmírně zajímavou neděli, a pro jedno z pražských „S“ hodně smutnou. Samozřejmě mám na mysli Spartu. Rivalové hráli pěkně za sebou. Nejdřív Letenští, pak Slavia. Na první mač jsem koukal s partou sparťanů. Před zápasem jsem jim říkal, že Jablonec přejedou, že je to tutovka. Nakonec to dopadlo 1:1. Kluci se po posledním hvizdu zvedli ze židlí a zmizeli. Volám na ně, ať zůstanou, že teď teprve bude fotbal. Podruhé jsem se už nespletl. Jenže oni byli rozladění, naštvaní. Bouchli dveřma a v cuku letu byli pryč.Řeknu vám, že rozdíl v pojetí hry byl markantní. Kladl jsem si otázky, v čem to je. Diskutoval jsem o tom s kamarády. Vyptával se na jejich názory. Sparta prý hraje neslaně, nemastně. Nevědí, proč týmu Pavla Vrby vyprchává forma ze začátku sezony. Podívejte, na Spartu se nekouká dobře. Začalo to v Plzni, pokračovalo v Kodani a proti Jablonci to bylo nemlich to samý.

Slavia se ukázala v mnohem lepším světle. Má drtivý útok, úplně jiný pohyb po hřišti, chuť do hry, hráči jsou hladoví, v týmu je konkurence. Každý trénink, každý zápas hrajou borci o flek. Je vidět, jak se každý extrémně snaží. Jindra Trpišovský má na lavičce velké možnosti oživit hru. Proti Bohemians poslal o půlce na plac Kuchtu s Krmenčíkem. Bylo to strašně znát.

Sparta ale takové možnosti nemá. Nechápu, jak je to možné. Do prčic, kde je chyba? Mám dojem, že u Tomáše Rosického. Miloval jsem ho jako fotbalistu, ale v pozici předního funkcionáře Sparty mi nepřijde, že odvádí dobrou práci.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
23
Články odjinud


Články odjinud