Nejhorší atletické MS české historie. Co se stalo? Mládí musí vpřed! | iSport.cz
7. října 2019 • 04:40

Nejhorší atletické MS české historie. Co se stalo? Mládí musí vpřed!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
Straka o Stanciově skandování proti Spartě: Stane se, možná toho lituje
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez medaile. Poprvé od roku 1991, tedy poprvé za samostatnou českou historii. S pouhými 8 body za dva výsledky v top osmičce, což je druhá nejhorší statistika historie. Bilance atletické reprezentace z MS v Dauhá je neradostná. Je to znak jedné končící éry. Do budoucna zase může být trochu líp, ale nebude to zadarmo. Atletika musí pořádně zapnout, aby neskončila v jednom pytli s fotbalem či hokejem, bývalými národními pýchami, kterým utekl svět.V nedělním oštěpařském finále mistrovství světa byl Jakub Vadlejch sám. Ale je zvyklý. „Je fakt, že v Diamantovce si to občas řeknu. Když jsem třeba dvě Diamantovky sám z Čechů, tak to trochu zamrzí,“ říká.

Vadlejch. Špotáková. Ogrodníková. Hejnová. Staněk. Není moc českých atletů, kteří pravidelně objíždějí Diamantové ligy. Letos nepřivezli ani jednou vítězství. Ale je to hvězdná pětice, všichni se v Dauhá dostali do finále. K medailím však bylo daleko.

„Já se na to dívám optikou, že je to můj patnáctý šampionát. Vzpomenu si na Tokio, kde jsme byli bez medaile. A pak se přenesu do Londýna, kde jsme měli tři medaile. To je neuvěřitelný úspěch, který byl nedoceněný,“ říká předseda atletického svazu Libor Varhaník.
Londýn 2017 s třemi medailemi a osmi bodovanými místy byl pro český tým skutečně fenomenálním úspěchem. Ale teď jsou pozice ztraceny.

Co se stalo?

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud