TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový Zlín? Před sezonou adept na baráž. Dnes smutný vyřazený v předkole play off. Konec s výkonnostně srovnatelnou Olomoucí ukrutně bolí, ale až opadnou emoce, klub a fanoušci by si měli letošní sezony vážit. Kdoví, kdy takovou zase zažijí…Berani byli na prahu podzimu řazeni mezi outsidery soutěže a nikdo se nemohl divit. Podle jmen na soupisce a nedostatečnému ekonomickému zázemí hrozil průšvihový ročník. Nakonec bylo díky práci trenérů a hráčů blízko čtvrtfinále, každá partie s Venerovými hochy byla naprosto vyrovnaná. Ale to už je pryč, z montérek se musí v klubu převléct do sak a začít jednat.

Aktuálně je situace neradostná. Po odchodu firmy Aukro chybí generální sponzor a nový není ve výhledu. To dnes potvrdil i GM Martin Hosták. Přízeň menších mecenášů taky slábne a rozhodně nebude stačit na pokrytí příštího ročníku. Spoléhat se opět na to, že radnice v případě nouze „půjčí“ hokeji další miliony? To je z dlouhodobého hlediska cesta do pekel a špatná strategie. Doplácejí na ni jiné sporty ve městě včetně fotbalu.

Že Bukarts a spol. v předkole neproměnili žádnou přesilovku? Na to si za pár dní nikdo nevzpomene. Už dnes to přestalo být podstatné. Boj o důstojné přežití Zlína v extralize teprve začne vrcholit. A bude pěkně těžký.

Kádr, z něhož trenéři Svoboda s Hamrlíkem vymáčkli maximum, dostane další těžké direkty. Odchody tří hvězd Libora Kašíka, Robertse Bukartse a Davida Šťastného jsou de facto jisté, stejně jako ukončení kariéry čtyřicetiletého kapitána Ondřeje Veselého.

S výstavbou mužstva se začíná odznova. Kašíka by měl v bráně nahradit navrátilec Jakub Sedláček, místo Šťastného má dorazit právě z Olomouce šikula Jakub Herman. Náhradu za Bukartse bude klub shánět těžko. Na ofenzivní eso Lotyšova kalibru nejsou finance.

S příští sezonou to v tuhle chvíli nevypadá dobře. Ale to si veřejnost říkala i před půl rokem.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze