Třinec hrál jako Plzeň. Dobře, ale až moc v klidu. Přitvrdí ve čtvrtek? | iSport.cz
Michal Koštuřík
18. dubna 2018 • 21:08

Třinec hrál jako Plzeň. Dobře, ale až moc v klidu. Přitvrdí ve čtvrtek?

TOP VIDEA
MOMENTY VÍKENDU: Léčba Kotalem nezabrala, Musa pálil, otloukánkem Příbram MOMENTY VÍKENDU: Léčba Kotalem nezabrala, Musa pálil, otloukánkem Příbram
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přesně takhle odehrála Plzeň třetí partii s Kometou v semifinále. Po dvou domácích zápasech přijela za stavu 0:2 na zápasy pod brněnský kotel a vystřihla povedený výkon. Herně nebylo Strakovým borcům moc co vytknout, vše na úrovni play off. Bruslení, pohyb bez kotouče i s ním, kombinace, bojovnost, tlak do brány… Potud v pořádku. Žádnému hráči se nerozklepala kolena v bouřlivém nepřátelském prostředí.  Jen ten výsledek nebyl v cajku: 2:3. Stejně skličující porážka jako dnes pro Třinec v souboji o titul. Úřadující mistr musel sáhnout hluboko do zásob mentální i fyzické energie, aby vydřel důležitý bod. Klidně mohl prohrát. Tehdy i nyní. Jenže velký tým dělá i to, že umí pro sebe urvat bitvu, ve které nedominuje. A to opakovaně. Na tohle jsou v Zábranského partě machři. Ve vyřazovací části zvlášť. Nenechají se zadusit protivníkovým tlakem, ustojí těžké situace. A pak z nečekané akce udeří. Jako Tomáš Vincour po Čermákově zadovce.  

Plzeň a Třinec spojovala v prvním duelu na ledě Komety ještě jedna věc. Oba na to šli vyloženě hokejově, žádné rozptylování ostrými souboji, rvačkami, slovními půtkami. Možná právě tohle jim chybělo, aby překlopili duel na svou stranu.

Západočeši se tímto směrem další den vydali. Po promluvě s trenéry výrazně přitvrdili, pili soupeři krev od první do poslední minuty. A vyhráli zaslouženě 2:1. Může to být i recept pro Oceláře. Brněnský vůdce Martin Erat byl včera až moc v klidu. A to je pro soupeře vždy moc špatná zpráva.

SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 3:2. Kometa otočila, ve finále vede 2:1

Hrdina zápasu Vincour: Rozhodl Marek Čiliak v bráně a obětavý výkon všech hráčů

Kapitán přihrával na dva góly. Tomáš krásně zakončil a rozhodl, chválil autora vítězného gólu Vincoura

Brněnský hokejový klenot Martin Nečas
Brněnský hokejový klenot Martin Nečas

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud