Nový směr Plzně? Ekpai je také jistota. Jen jiné barvy pleti | iSport.cz
TOP VIDEA
ANKETA o Serii A: Kdo z favoritů získá titul a bude hrát Schick? ANKETA o Serii A: Kdo z favoritů získá titul a bude hrát Schick?
LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Znamená nachystaný příchod nigerijského záložníka Ubonga Ekpaie ze Zlína do Plzně novou strategii celého klubu, zaměřeného v posledních letech takřka výhradně na prověřené české a slovenské fotbalisty? To se ještě nedá říct. Je to určitá změna směru a zároveň vůbec žádná. Tento transfer je specifický. Neberte ho jako důkaz o změně uvažování šéfů Viktorie, spíš jde řízenou sázku na jinou jistotu. Na trhu není na daný post k mání lepší a dostupnější zboží české či slovenské provenience. Navíc v perspektivním věku.Nejde o neznámého afrického týpka, který na vás ze sestříhaných videí působí jako Cristiano Ronaldo s Lionelem Messim v jednom a vy za něj nadšeně vysolíte miliony. Pak na prvním tréninku „live“ zjistíte, že toho kluka balon fackuje a v supermarketu tápe, jak odblokovat nákupní vozík…

Tohle je jiná story. V HET lize působí Ekpai dva roky, má zkušenosti z Evropské ligy, a byť česky nemluví, je na tuzemské poměry zcela adaptovaný. I když má se samostatností pořád potíže. K tomu je pracovitý, sebevědomý, do fotbalu zapálený a toužící po velké kariéře. Nejdřív šel z Maccabi Haifa za Evropskou ligou do Liberce, potom do Zlína. A nyní baží po Lize mistrů.

Z konkurence v podobě Milana Petržely či Jana Kopice si na zadek nesedne, do základu bude chtít on. Na hřišti po tom půjde bezhlavě, jak je zvyklý.

Nevím sice, s kým bude v kabině klábosit a po gólech předvádět oslavné tanečky, ale na hřišti si s Hrošovským a spol. jistě okamžitě porozumí. A kdoví, třeba bude brzy na cestě do Štruncových sadů další cizinec.

Teprve poté může dojít na téma, jak Plzeň mění přestupovou strategii. Dost možná je Ekpai první vlaštovka.

Sparta - Zlín: Studená sprcha pro Spartu - Ekpai hlavou zblízka snižuje na 1:2
720p 360p

Zlín - Bohemians: Domácí udeřili z první akce! Centr propadl k Ekpaiovi a ten otevírá skóre 1:0!
720p 360p

Zlín - Sparta: Ekpai po brejku prostřelil Dúbravku a Zlín vede 1:0
720p 360p

Sparťanský Guélor Kanga se snaží v souboji se zlínským Ubongem Ekpaiem získat míč pro svůj tým
Sparťanský Guélor Kanga se snaží v souboji se zlínským Ubongem Ekpaiem získat míč pro svůj tým

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze