Michal Koštuřík
18. března 2023 • 22:35

Čas pro Pospíšila. Už zase pije soupeři krev, ale Kometa potřebuje i jeho body

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
Kometa - Vítkovice: Gól do šatny! Bukarts srovnal po přihrávce od Stehlíka, 2:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

BLOG MICHALA KOŠTUŘÍKA | Vzpomínáte si na první zápas předkola hokejového play off mezi Kometou a Mladou Boleslaví? Domácí útočník Kristián Pospíšil stihl bleskově vytočit svou agresivitou všechny protihráče, pozlobit dvěma fauly své spoluhráče a nakonec se stát bitkařským i střeleckým hrdinou vítězného utkání. Slovenský raubíř (a výborný hráč k tomu) se nekompromisně pasoval do role hlavního aktéra série. Lákalo sledovat, jak po něm soupeři půjdou a jestli to číslo 88 ustojí.Výsledek byl takový nijaký. Pospíšil záhy zklidnil nervy, oponenti také a ve zbytku předkola zapsal křídelník jedinou asistenci plus jeden dvouminutový trest. Jako by mu nesedělo, že se musí ovládat, dávat si pozor na každý kontakt a provokaci. Nejlíp hrál právě v první partii, kdy se do toho obul po všech stránkách naplno. Od té doby už nebyl tak výrazný. Což platilo i pro úvodní čtvrtfinále s Vítkovicemi.

„Pospec“ sice nebyl vyloženě za hodného chlapce, to snad ani neumí. Hned při prvním střídání úvodní bitvy si zblízka popovídal s Dominikem Lakatošem, čímž načal vzájemné „přátelství“. Jenže ke svému nadstandardnímu ofenzivnímu výkonu, který Kometa potřebuje, aby přelezla přes silného soka, se nevzepjal. Čímž trpěla celá lajna s Flekem a Kollárem. 

Totéž se dlouho opakovalo ve druhém duelu. Vytáhlý borec, kterého si v každém střídání všimnete, protože na ledě něco udělá (pozitivně i negativně), zapadl do šedi. Než způsobil srážku vítkovického Willieho Raskoba s vlastním brankářem Alešem Stezkou. Okamžitě po něm vystartoval mstitel Patrik Koch a Pospíšil se ke rvačce postavil čelem. Jak je jeho zvykem. Navíc opět vydráždil Lakatoše a hned po návratu z pětiminutového pobytu na trestné lavici vybojoval přesilovou hru. Ano, tohle je on. Chlap, který hodlá být v centru dění. Tentokrát svému týmu zase pomohl.  

Každopádně Brno žádá od svého klíčového útočníka ještě víc. Ne trestů, ale gólů, nahrávek a otravné hry. Jak Pospíšil říkal před play off v rozhovoru pro iSport.cz: Chci být tím nejnepříjemnějším hráčem na ledě.

Zatím jím byl jen na začátku předkola a v sobotu ve třetí třetině čtvrtfinále. Nyní by se měl rychle vrátit i do role bodového hráče, aby měla Kometa šanci na semifinále. Kvality na to má a pro tým by se rozkrájel. Play off hrát umí, je to jeho čas.

Druhé mužstvo základní části to už jednou poznalo.

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

Góly

Domácí:

Hosté: 37:54. Horký, 58:12. Flek, 58:37. Strömberg

Sestavy

Domácí: Stezka (Klimeš) – Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Jarůšek, Kotala, Kalus – L. Krenželok (A), Lindberg, Dej.

Hosté: Furch (Postava) – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši – Okál, Holík, Horký – Pospíšil, Kollár, Flek – Zbořil, Strömberg, Koblížek – Vincour, Ondráček, Zaťovič.

Rozhodčí

A. Kika, T. Veselý – M. Lhotský, S. Hnát

Stadion

Ostravar aréna

Návštěva

9 725 diváků

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud