Michal Kvasnica
30. června 2020 • 11:40

Hubník doma? Skvělé pro Olomouc, ale není spasitel. Tým musí táhnout jiní

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Fišerová a její cesta za snem: Byla jsem na dně. Nemohla ani jíst, teď zabojuje o medaili
Wiesnerův gól? Mohla mu předcházet penalta. Olatunjiho teč nejspíš byla, bizár na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář při představování hvězdné posily v podobě Romana Hubníka vypustil směrem k médiím nenápadnou poznámku: „Byl bych nerad, kdyby se Roman hned od začátku ocitl pod nějakým tlakem, nechejme ho v klidu.“ Šestatřicetiletý borec se zkušenostmi z bundesligy, reprezentace a největších českých klubů je tak vyspělou osobností, že v Olomouci (při vší úctě) jej v porovnání s minulými štacemi až takový nápor na psychiku nečeká. Přesto měl Minářův apel opodstatnění, Hanáky totiž musejí táhnout zejména jiní hráči.Skvělé jméno pro fanoušky, charakterní profík, zkušenosti na rozdávání, fajn chlap. Sigma získává v  Romanu Hubníkovi velkou personu českého fotbalu.

Ale nejdůležitější je, že na rozdíl od „žoldáků“ má ke klubu vztah, do Olomouce si opravdu nejde vydělat. Nepatří mezi ty, kteří nechali agenta řešit několik nabídek a Andrův stadion si vybrali jen proto, že mu funkcionáři přihodili o pár tisíc víc než konkurence. Ne, rodák z Halenkova chce Sigmě vrátit, co mu v začátcích dala. Byla to priorita, jeho hlava byla jasně nastavená.

Přesto by bylo chybou upínat se k tomu, že šestatřicetiletý obránce Hanáky sám spasí, zvedne a najednou se díky němu bude tým pohybovat v úplně jiných patrech tabulky. Právě o tom mluvil Ladislav Minář. Dělat z Hubníka českého Virgila van Dijka by nebylo fér.

Tomáši Sivokovi s Jaroslavem Drobným se v Českých Budějovicích povedl parádní restart klubu, ale i tyhle dvě legendy potřebovaly podporu ostatních, kteří věřili nastavené cestě trenéra Davida Horejše. Semkli se a z atraktivního herního způsobu pak vylezly individuality, které si možná řekly o přestup na lepší adresu.

Hubník přinese zkušenost, rozvahu, klid. Ale kvalitativní nadstavbu, hladovost a rychlost musejí dodat hráči střední generace v nejlepších letech, to oni by měli Sigmu táhnout. Ne nejstarší borec v kádru. Ti, o kterých se mluvilo jako o talentech, musí konečně stabilizovat svou výkonnost a dorůst v opory.

Navíc pozor – pokud by Hubníkův příchod nakonec znamenal přestup (nebo hostování s opcí) Václava Jemelky do zahraničí a Sigma šla do příští sezony s obranným složením Sladký (28), Hubník (36), Beneš (32), Vepřek (35), průměrný věk hráče by činil 33 let. A to zrovna neslibuje dynamiku a možnost dalšího zlepšení. Přitom už tak mají někteří olomoučtí třicátníci nabitého programu plné kecky.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud