Čeští hokejisté zažili na domácím turnaji hořkosladký neúspěch

Smutní Michalové Barinka s Vondrkou museli spolknout porážku s Finskem.
Smutní Michalové Barinka s Vondrkou museli spolknout porážku s Finskem.Zdroj: ČTK
Blogy
Začít diskusi (0)

Dlouho, moc dlouho to vypadalo na zpackané soutěžení. Skoro dvě a půl hodiny čeští hokejisté civěli na turnaji s jedním gólem na kontě. Mohli jste jim vyčítat ledacos, málo rozhodnosti či důvtipu před brankou, jen ne zápal a touhu s děsivou koncovkou zacloumat.

Hadamczikovi muži v Pardubicích pálili tak často, jak u nich nepamatujeme. Na bále toho natančili zdaleka nejvíc, trsali chvílemi až se zběsilým zanícením, ale domů si vyhlédnutou slečnu ne a ne odvést. Až včera procitli. A stálo to za to.

Jasně, nedělní dva góly nejsou kdovíjakým vesmírným počinem, zato způsob, jakým čeští mezkové přetlačili pyšnou sbornou, a přemohli své horší já, to bylo za poklonu. Útočníci sice opět před brankou až příliš často selhávali, zato tohle manko smazávali prvotřídní defenzivou.

Vyšponovaná partie s Ruskem nebyla o střelnici, nýbrž o srdci. A to hráči národního týmu na place nechali. To každý viděl. Z rýsujícího se fiaska se vyklubal solidní dojem.

Ano, čtvrté místo na domácím podniku je neúspěchem. Ale včerejší večeře chutnala.

Začít diskuzi