Neměl hrát. Pak dostal zelenou a byl u všech gólů. Prostě Erat! | iSport.cz
Miroslav Horák
18. března 2019 • 21:50

Neměl hrát. Pak dostal zelenou a byl u všech gólů. Prostě Erat!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po necelém měsíci pauzy nastoupil do ostré řeže, Martin Erat se dočkal zkrácení postihu, dostal kontroverzní zelenou. Dobře pro Kometu, hůř pro Hradec. Protože mazák v modrobílém úboru si v první šichtě v play off svoje jednoznačně odvedl, pomohl rozjet cestu k prvnímu bodu série. Nejde jen o přímé vyprojektování vedoucí trefy a fakt, že zarputilý veterán byl na ledě i u ostatní gólů Komety.Zkrátka, když bráníte Erata, musíte si dávat majzla, přistupujete k němu s maximální pečlivostí, o krok dříve než k většině jiných hráčů, díky čemuž se otevírají prostory druhým. Jakmile má všemi mastmi mazaný pardál puk, vyčká na správnou chvíli k jeho distribuci, volí výhradně správná řešení. Občas i nenápadná, ale o to větší je jejich síla.

Brno prakticky po celý půlrok trvání základní fáze extraligy hledalo druhou schopnou lajnu, která by produktivitou pomohla elitnímu komandu s Holíkem, Zaťovičem a Muellerem. Najednou ji tady má, v čase nejdůležitějším. Najednou v Boleslavi nechtěný Jakub Orsava napálí hattrick, jakoby se nechumelilo a špičkovou práci u toho odvede i třetí do party Jan Hruška, jenž se předlouho trápil a na podzim jako by ani nebyl.

SESTŘIH: Mountfield HK - Kometa Brno 1:3. Orsava vyslal hosty za obhajobou hattrickem

Jak odpoví naštvaný Hradec? Jisté je, že pouhé vtírání se pod kůži soupeřům v podání válečníka Radka Smoleňáka stačit nemůže. Musí jednoznačně přijít palebná kvalita, která překvapí i Marka Čiliaka, obvyklého suveréna brankoviště v play off.

Smoleňák to přitom dělá dobře, nezbývá mu než činit neoblíbené věci, za které to od rivala schytává, přitom ostatní se k téhle černé práci zatím moc nehlásí. Ke škodě věci je z hradeckého pohledu Smoleňák až příliš osamocený. Do bojů play off je vtažený nejvíc z týmu, ale potřebuje pomoci.

Jestliže si v Hradci mysleli, že do play off plynule přejdou z předchozích zápasů ZČ, v nichž proti Kometě sebrali 11 bodů z dvanácti, pak v pondělním večeru rychle zjistili, že takhle snadno to nepůjde.

Je zapotřebí nabít a účinně používat samopal exbrněnského Tomáše Vincoura, po nepříjemném zranění se do toho rychle potřebuje dostat Petr Koukal, velké kousky podobně jako v dlouhodobé části potřebuje Mountfield od obránce Petra Zámorského.

Jsem si naprosto jistý, že v Brně je Hradec schopný uhrát jedno vítězství.

Jenže na Moravu nesmí jet s mankem 0:2…

Góly

Domácí: 36:47. R. Pavlík

Hosté: 12:19. Orsava, 18:37. Orsava, 45:24. Orsava

Sestavy

Domácí: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák (C), Štindl – Smoleňák, Rákos (A), M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Koukal.

Hosté: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík (A), Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček (C), L. Čermák, Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Rozhodčí

Šír, Kika – Bryška, Gebauer

Stadion

ČPP Aréna, Hradec Králové

Návštěva

6588 diváků

Marek Čiliak se spoluhráči děkuje fanouškům po výhře v 1. čtvrtfinále s Hradcem Králové
Marek Čiliak se spoluhráči děkuje fanouškům po výhře v 1. čtvrtfinále s Hradcem Králové

Mountfield HK - Kometa Brno: Nikým nehlídaný Orsava zkompletoval hattrick, 1:3

Mountfield HK - Kometa Brno: Po zákroku na Smoleňáka se do sebe pustili Zámorský se Štenclem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud