BUM! Další ťafka a hlavy dole. Sparta se bude zvedat hodně těžko | iSport.cz
Ondřej Kuchař
30. ledna 2018 • 23:02

BUM! Další ťafka a hlavy dole. Sparta se bude zvedat hodně těžko

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
SESTŘIH: Plzeň - Kladno 3:1. Indiáni přehráli Rytíře, rozhodl Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ze šatny se ozývaly rány. Naštvání z hráčů Sparty tryskalo na všechny strany. Bodejť by taky ne. Ztratili jasně vyhraný zápas. Letos už poněkolikáté. Musí to být k vzteku. Jste lepší, soupeře drtivě přestřílíte (49:16), máte přesilovky, hromadu šancí, ale stejně prohrajete. Psychika teď bude hodně dole. Před posledními šesti koly, v nichž půjde Spartě o všechno, žádná veselice.Do konce zbývaly dvě a půl minuty. Útočník Komety Hynek Zohorna fauloval a vypadalo to, že tím definitivně srazil šance svého týmu na bodový zisk. Hala tleskala, hráči na střídačce si ťukali rukavicemi. Tohle už přece musíme hrát, jakoby si říkali.

Ale namísto, aby byli v přesilovce aktivní a snažili se přidat rozhodující trefu, ji hráli profesorsky po rozích. Zbaběle zdržovali a soupeř je ztrestal. Šest vteřin před koncem. A pak hned ze startu prodloužení znovu. Zklamání dosáhlo totálního dna.

Jauvajs… tohle bolí.

„Byli jsme lepší a zase prohráli. Tohle pro nás může být zásadní ztráta. Strašně nás to mrzí,“ pravil po odevzdání dvou bodů Kometě do sestavy navrátivší se Richard Jarůšek . Byl logicky hodně skleslý. Od naštvání celý rudý. Jako všichni. Tohle byla pro Spartu pořádná ťafka, ze které se teď budou jen hodně těžko sbírat.

Poslední hodiny teď mají manažeři extraligových mančaftů, aby těsně před deadlinem ještě vytunili své kádry před vrcholem sezony. Velkou aktivitu na vyjednávacím poli očekávám právě od vedení Sparty.

To už letos do složení týmu nasypalo desítky milionů. A výsledky pořád jaksi nepřicházejí. Jedno velké jméno, o týden později další, pak další. Teď už se přece musí zvednout! Ale ono nic. Dokážu si představit, jaká teď zachvacuje majitele Petra Břízu panika. Případný nepostup gigantu do vyřazovacích bojů? To by se rovnalo tragédii největších rozměrů.

Sám jsem zvědavý, koho manažer Michal Broš zvládne ulovit. Pražané se trápí v zakončení. Když se ale kouknu na jejich útok napsaný na papíře, vidím velkou sílu. Je velká šance, že se borci jako Řepík či Buchtele rozstřílí. Zásadní problém ale vidím v obraně.

Ve vlastním pásmu je defenzivní hra Sparty diletantská, nedůrazná, pomalá. Při pohledu na rozehrávku některých beků doslova bolí oči. Také na přesilovkách mi vadí zejména jejich pohyb. Zatímco útočná trojice rotuje, na modré čáře to spí. Možná by nebylo od věci zkusit na početních výhodách pětici forvardů. Pokud ale někde Pražany tlačí bota, je to v obraně. Právě tu by měl Broš zkvalitnit. Vsadím se, že se nějaké last minuty posily se od něj ještě dočkáme.

Sparta - Kometa Brno: Je rozhodnuto, Martin Nečas ukončil zápas, 3:4

Sparta - Kometa Brno: Zápas dospěl do prodloužení, prosadil se Erat, 3:3

Ostrý souboj mezi sparťanem Lukášem Klimkem a Alexandrem Malletem z Brna
Ostrý souboj mezi sparťanem Lukášem Klimkem a Alexandrem Malletem z Brna

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud