Odpočinková výhra. Tempo ale musí jít nahoru, i proti zoufalým trpaslíkům | iSport.cz
Ondřej Kuchař
12. května 2018 • 07:25

Odpočinková výhra. Tempo ale musí jít nahoru, i proti zoufalým trpaslíkům

TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl LIGOVÝ INSIDER: Mocným se pomáhá, Balutu chápu. Fauly jsem ale viděl
Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky Trenér - záchranář. Připomeňte si sedm ligových štací Františka Straky
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z KODANĚ | Že se světový hokej vyrovnává? Většina výsledků na šampionátu v Dánsku tomu příliš nenasvědčuje. Výjimek, jež by potvrdily pravidlo, přišlo jen pomálu. Rozdíly jsou pořád. Češi včera zoufalé Bělorusy předčili úplně ve všem. Trenér Jandač ale musí své svěřence dokopat k opětovnému navýšení tempa. Ve čtvrtfinále by se to totiž jinak mohlo zle vymstít.Po první třetině bylo v podstatě po zápase. Pastrňák a spol. ho pak taky takhle pojali. Odpočinkově. Věděli, co jim stačí. Nikam se nehnali. Po strhujícím duelu s Ruskem o den dřív byla tohle vyložená nuda. Bez osobních soubojů, střetů. Emoce na nule. Nebyl důvod něco hrotit. Češi vyhráli s naprostým přehledem. Tři body se počítají.

Výhra v suchém triku může být z pohledu týmu lehce ošemetná. Může zvednout psychiku, ujistit mančaft o své kvalitě, schopnosti mít otěže duelu ve svých rukou. Na druhou stranu ale nemusí dát vůbec nic. Tedy kromě bodů. Spíš může leccos vzít. Co hlavně? Vyhodit po těžkých utkáních dobře šlapající tým z tempa.

Proti Bělorusům to bylo vidět ve zbylých čtyřiceti minutách, v nichž se zápas dohrával. Zbylá dvě utkání budou možná těžší, hlavně nedělní duel s Francií. Trenér Josef Jandač dobře ví, že hokejově jeho družina plní, co po nich žádá. Není to o pokynech, taktice a videu. Musí se svým ansámblem dokázat nastartovat psychiku zpátky do válečnického módu. Přinutit hráče šlapat na maximum i proti méně kvalitním soupeřům.

Češi si nemůžou dovolit jít do čtvrtfinále se třemi odklouzanými duely v řadě. V něm totiž bude čekat soupeř o několik levelů lepší. Mohlo by se to vymstít. Je škoda, že před branou úspěchu a neúspěchu Jandačovi hoši nebudou mít možnost poměřit se ještě s nějakým top týmem. Minimálně náladu ale výhrami vyladit můžou.

Fakta MS: Proti Bělorusku gólová premiéra Šuláka a první čisté konto na turnaji

Góly

Domácí:

Hosté: 08:13. Šulák, 15:53. Horák, 18:43. Řepík

Sestavy

Domácí: Trus (M. Karnauchov) – Falkovskij, Vorobej, Děnisov, Korobov (A), Lisovec, Chenkel, Ustiněnko – Děmkov, Platt, Šarangovič – Pavlovič (C), Suško, Kovyršin – Razvadovskij, Kislyj, Gavrus – Drozd, Levša, Kitarov (A).

Hosté: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, J. Krejčík, Polášek – Jaškin, Krejčí, Pastrňák – D. Kubalík, Hyka, Nečas – Červenka (C), Faksa, Řepík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák.

Rozhodčí

Gofman (RUS), Schukies (GER) – Kohlmüller (GER), Sormunen (FIN)

Stadion

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst)

Bělorusové byli na českou defenzivu krátcí
Bělorusové byli na českou defenzivu krátcí

 
Články odjinud


Články odjinud