Dno plzeňských pseudofans. Jste nám ukradení, ukázali gestem hráčům | iSport.cz
Ondřej Kuchař
8. dubna 2019 • 22:09

Dno plzeňských pseudofans. Jste nám ukradení, ukázali gestem hráčům

720p360p
Plzeň - Třinec: Domácí fanoušci hromadně opustili kotel
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byla to oslava hokeje. Hlavně ve druhé třetině. Plzeň i Třinec se předháněly v krásných akcích. Padaly góly, plály emoce. Utkání bylo ve své polovině, stav byl 2:4, domácí ztráceli. Nutně potřebovali podporu svých fanoušků. Jejich reakce? Vyklizení kotle, ticho. Důvod? Klub dal najevo svůj nesouhlas s jejich nechutnými vulgaritami. Během semifinálové série uvnitř organizace začíná válka.O co šlo?

Domácí kotel nejdřív načala ztráta vedení a bleskový obrat Ocelářů během dvou minut z 1:0 na 1:3. Následovalo několik sporných výroků rozhodčích. Jádro kolem bubnu reagovalo jasně: Spustilo salvu nadávek ve stylu „rozhodčí je banda ču...“.

Jelikož je klub kvůli tomuto přestupku již v podmínce, přišla hlasitá hudba, která je měla přehlušit. Na kostce se objevilo video s Martinem Strakou prosící o slušné fandění, poté slogan „Raději diskotéku, nežli vulgarity“. Pro mě osobně vtipný, ne však pro skupinu plzeňských pseudofans, rochnících se v hrubiánství, které jinde v republice nemá obdoby.

Zhruba padesát se jich zvedlo a odešlo. V tu ránu bylo ticho. Povzbuzování bylo slyšet pouze ze sektoru hostů. Nehrající hráči o přestávce přišli „stávkaře“ prosit, ať se k bubnům vrátí. Ostuda sama o sobě. Navíc nepochodili.

SESTŘIH: Plzeň - Třinec 3:4. Oceláři srovnali sérii, rozhodla druhá třetina
1080p 720p 360p

Po zápase udření hráči reagovali jasně: „takové fanoušky nechceme“. Za kabinu dobrovolně vystoupil Jan Kovář, který otevřeně přiznal, jak je tímto chováním zdrcený. „Osobně jsem se při návratu do extraligy strašně těšil na naše fanoušky a jsem teď velice zklamaný. Hrajeme semifinále extraligy, bojujeme o finále a část kotle v druhé třetině odejde? Takové fanoušky nepotřebujeme!“

Spor uvnitř klubu bublá. Hned po utkání se šéf Martin Straka se skupinou příznivců sešel. Svůj pohled bývalého škodováka přidal i Michal Dvořák. Výsledek je však nejasný.

Dá se očekávat, že v sobotu, kdy je na programu šestý duel, bude konflikt pokračovat. A je to smutné. Tihle omezenci jsou totiž ostudou tradičního klubu, který teď sám musí zakročit. Okamžitě dal jasně najevo, že i přes klíčovou fázi sezony se klidně pustí s nepřizpůsobivými diváky do křížku. Za sebe říkám: konečně, už bylo totiž na čase!

Vzkaz zní jasně: Příště nechoďte. Bez vytáček. Už žádné ale, přeci jen, možná. Ne. Prostě pelíškovské „jdi do prdele, Sašo“. Bez pardonu. A tak je to správně.

Plzeň - Třinec: Pour zakončil nádhernou kombinaci a vstřelil kontaktní branku, 3:4
720p 360p

Plzeň - Třinec: Kuriózní moment! Hrubec zlomil hůl při odklepávání konce trestu
720p 360p

Plzeň - Třinec: Werek z přečíslení vrátil hostům dvoubrankové vedení, 2:4
720p 360p

Plzeň - Třinec: Němec doklepl puk do sítě Hubce, 2:3
720p 360p

Plzeň - Třinec: Hrňa nikým nehlídaný v přesilové hře navýšil vedení hostů, 1:3
720p 360p

Plzeň - Třinec: Werek tečoval puk před Frodlem a otočil stav utkání, 1:2
720p 360p

Plzeň - Třinec: Chmielewski po krásné sólo akci vyrovnal na 1:1
720p 360p

Plzeň - Třinec: Pulpánova dělovka od modré skončila za Hrubcem, 1:0
720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud