Kruppův die Mannschaft. K ideálu ještě kus, Sparta mu ale dala důvěru | iSport.cz
24. listopadu 2019 • 04:40

Kruppův die Mannschaft. K ideálu ještě kus, Sparta mu ale dala důvěru

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Útočnou sílu máme, ale musíme to potvrdit, říká Kozák
SESTŘIH: Juventus - Lyon 2:1. Ronaldo dal dva góly, stejně vypadl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přišel s velkou parádou. Úkol zněl jasně: vrátit Spartě dávno zašlý lesk. Záhy se ale v klubu přesvědčili, že ani velikán (odborně i fyzicky) Uwe Krupp zázraky nesvede. Když německého stratéga v Praze v květnu loňského roku vítali, byl plný elánu. Smál se, vtipkoval. Jak šel čas, ze sympaťáka, kterého bylo všude plno, se stával zadumaný a zachmuřený obr v ústraní. Napřesrok se však mnohé změnilo.Co je nejdůležitější? Chmury jsou pryč. Tedy alespoň prozatím. Dvaapadesátidílný extraligový seriál ještě není ani ve své půlce, ve Spartě však vládne dobrá nálada. Konečně. Pražané se usadili na prvním místě tabulky. Za 20 kol prohráli jen čtyřikrát, z toho třikrát v úvodních pěti rundách. Od té doby ručkují po léta nevídané šňůře výher. Pojďme se podívat, co stojí za mohutným vzepjetím pražského klubu, který se v posledních dvou sezonách krčil v tabulkovém přízemí.

V první řadě je nutné zmínit radikální nárůst kvality kádru. Aby k němu ale vůbec mohlo dojít, muselo se v holešovické organizaci během hokejových prázdnin leccos změnit. Nový majitel, nové vedení, nové obsazení v řízení sportovního úseku. Touto reformou se vzduch uvnitř klubu vyčistil. Dokořán se otevřela okna, která byla dlouhé roky zavřená. Konečně se vyvětralo. Do baráku pustili slunce. A hlavně se nebáli pustit chlup.

Do klubové kasy přitekly velké peníze. Najednou se do Sparty přestali bát chodit hráči, kteří by ještě před rokem třeba dali přednost jiným, provinčním klubům. Mnohdy byli alibisty. Spartu nepojímali jako osobní výzvu a misi, v rámci níž s bídou zatočí, ale radši se od ní odklonili do větší anonymity pohodlnější štace. Dostat jinde méně

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud