Návrh tria extraligových vzbouřenců projít nemůže. Proč s ním tedy přišli? | iSport.cz
Ondřej Kuchař
13. května 2020 • 19:17

Návrh tria extraligových vzbouřenců projít nemůže. Proč s ním tedy přišli?

Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do výraznější opozice už jít nemohli. Hokejový svaz řekl A, oni kontrovali Z. Dál od sebe už názorově být nelze. Jedna strana chce soutěž uzavřít a rozšířit. Ta druhá naopak otevřít a zeštíhlit. Má návrh vzbouřeneckého tria Liberec, Sparta a Plzeň nějakou šanci na úspěch?Vyhlídka, že by opravdu prošel, je minimální. Ostatní kluby to nikdy nedovolí, samy by si pod sebou podřezaly větev. K trojici povstalců by mohly přibýt ještě Pardubice, které pod novým majitelem vyhlíží úspěšný restart. Právě Petr Dědek je údajně rovněž pro zachování sestupu z extraligy.

Proč si tedy kluby daly tu práci, a projekt s mizivou nadějí na zelenou sesmolili? Minimálně je to pro ně dobré PR před fanoušky, kteří si výživný boj o sestup v uplynulé sezoně užili a navržený model svazu jim zrovna nevoní. Zároveň je zvláštní, že šanci finančně stabilizovat klub během dvou sezon bez sestupového meče odmítli zrovna v Liberci a Plzni, tedy v organizacích, jejichž finanční situace není ideální.

Debata o tom, že by se extraliga někdy opravdu hrála s šestnácti účastníky, je rovněž sama o sobě nonsens. Možnost postupu z prvoligového suterénu tu být fakticky může, prakticky by ale těžko někdy splnil všechny nároky, které se pro udělení licence plánují.

V zákulisí se teď odehrává vysoká hra, ve které se točí hromada peněz. Je však mimořádně zarážející, jak extrémně se liší pohled na věc mezi jednotlivými majiteli klubů i vedením soutěže. Zvlášť, když kluby v konečném důsledku nejsou konkurenty, ale společnými akcionáři jedné firmy zvané Tipsport extraliga. Takhle zásadní rozkol mezi nimi možná ještě nebyl.

Vstoupit do diskuse
7

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud