Ondřej Kuchař
9. března 2021 • 10:06

Voráčkův kyselý milník. 500. asistence ve čtvrté lajně? Trenérův budíček

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Derby? Bez penalty na Haraslína, Tanko ve Zlíně na hraně, říká KR
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ ONDŘEJE KUCHAŘE | Pět stovek asistencí v NHL! Bomba, paráda! Jakub Voráček ve slavné soutěži pokořil úžasnou metu. Povedlo se mu to jako čtvrtému Čechovi v historii po Jaromíru Jágrovi, Patriku Eliášovi a Václavu Prospalovi. Oslava magického numera? Bohužel žádná.Večer to byl pro Voráčka spíše kyselý. Osobní meta je sice fajn, ale Philadelphia na ledě největšího rivala z Pittsburghu prohrála. Český útočník navíc zápas odehrál až ve čtvrté útočné formaci. Sestavou se propadl až na její hranu.

Oranžový dres Flyers přetahuje přes hlavu už desátou sezonu. Rok co rok se však špitá o možném odchodu. Výměně jinam. Hlavní kostra týmu zůstává už léta stejná, vítěznou esenci však namíchat nesvedla. Voráček sám v minulosti mluvil o tom, že trejd klidně může přijít. Pozici nedotknutelného v klubu rozhodně nemá. Ukázalo to i utkání s Penguins.

Uklidit do nejspodnější lajny borce, který vám ročně z rozpočtu sežere přes osm milionů dolarů? V zámoří nic běžného. Proti Pittsburghu pobyl při svém slavnostním zápase na ledě pouze 12 minut. Při hře pět na pět pak jen necelých devět. Takhle si asi oslavu úžasného počinu nepředstavoval.

Svým přístupem však Voráček zase jednou ukázal správný charakter. Trucování nemá v povaze. Když se dostal na led, tvrdě dřel. Nic nevypustil. Snažil se o maličkosti, které ho můžou nahodit zpátky. Když na konci utkání pálili Flyers za vyrovnáním, na ledě nechyběl. I to ukazuje, že mu trenér Alain Vigneault stále věří.

Ze strany zkušeného kouče šlo směrem k lídrovi kabiny o impulz. Budíček pro borce, který sice bodovou produkci pořád zvládá – 19 zápasů, 15 bodů (3+12) –, ale všichni tak nějak cítí a ví, že má na víc.

Hned další utkání v noci na pondělí potvrdilo, že určitě nepůjde o trvalý propad, ale pouze ojedinělý sešup s cílem probudit ryšavého ďábla. V duelu s Washingtonem zase odehrál svých standardních 17 minut, naskočil po boku tradičního parťáka Clauda Girouxe.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud