Oktagon 15 | Jak si Vémola získal pozornost i mimo svět MMA | iSport.cz
9. listopadu 2019 • 12:56

Sochu pro Vémolu?! Jak si bijec získal pozornost, která přesahuje svět MMA

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už zase ten Vémola! Tohle si řekne asi hodně lidí, když někde uvidí nejslavnějšího českého MMA zápasníka. A to se stává celkem často. Svalovec z Olomouce se objevuje na titulních stranách společenských magazínů. V populárních televizních talk shows. Na pražském Hradě, kam byl už podruhé pozván na recepci 28. října jako VIP host a kde za ním chodily různé osobnosti s prosbou o společný snímek. Je nejfotografovanějším sportovcem, a možná i mužem v České republice. Sportovní celebritou první třídy… O Karlose Vémolu je prostě zájem. A o další bitvě čtyřiatřicetiletého bojovníka s Attilou Véghem mluví celé Česko i Slovensko.Někdo se nad dnešním Zápasem století (Galavečer Oktagon 15 vysílá od 19:30 O2 TV Sport) možná jen pousměje, ale stejně bude zvědavý, jak to nakonec dopadne. Otázkou je, proč je tím nejviditelnějším, tedy nejsledovanějším. Čím dokázal získat pozornost de facto celé republiky a díky čemu si ji umí dlouhodobě udržet?

Důvodů je mnoho.

To, že právě Vémola je na pomyslném trůnu českého MMA a má neuvěřitelný přesah mimo svou disciplínu, není dané jen výsledky, i když i ty mluví dost nekompromisně v jeho prospěch: 27 vítězství, jen pět proher, jedenáct vítězství v řadě.

Terminátor, jak si přezdívá, je hlavně nepřehlédnutelný a v každém dokáže vzbudit emoce. Na začátku možná negativní, ale i to se počítá. Poznávání Vémoly má při tom u většiny lidí několik fází. V první vidí často velkohubého siláka, který si o sobě hodně myslí.

„První kolo TKO! Bude tam lítat jak hadrovej panák!

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud