Vítězství fotbalu. A ze Svobody s Tvrdíkem jsou kamarádi do deště | iSport.cz
Ondřej Škvor
17. srpna 2020 • 19:50

Vítězství fotbalu. A ze Svobody s Tvrdíkem jsou kamarádi do deště

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Penalta Sparty? Faul ano, VAR ne. A nepřesný sudí v Edenu
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ideálně by to asi mělo vypadat jinak. Že za premiérem a jeho zdravotnickým týmem dorazí spojená generalita českého profi sportu a vyjedná, co dokáže. Protože v principu běží v každém sportu stále o totéž. Je to možná ideální představa, a asi proto na ni nedošlo. A tak za Andrejem Babišem a spol. vyrazily jenom fotbalové těžké váhy.Bylo zajímavé sledovat, kdo spojil síly v kritickém čase.

Dušan Svoboda, šéf LFA.

Jaroslav Tvrdík, boss Slavie.

František Čupr, ředitel Sparty a nejbližší ruka Daniela Křetínského v klubu.

Tomáš Paclík, majitel Plzně.

Ludvík Karl, majitel Liberce.

Z pohárové pětky a velkých hráčů chyběl jen Miroslav Pelta. Možná proto, že je, jak sám říká, nyní „toxickej“...

Každopádně i tak mimořádná sestava. Silnější by byla, jen kdyby dorazil samotný Křetínský.

Jednání vládních špiček se zástupci fotbalu: (vpravo směrem od fotografa) Tomáš Paclík, majitel Plzně; Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie; Dušan Svoboda, předseda LFA; František Čupr, ředitel Sparty; Ludvík Karl, majitel Liberce; (vlevo) Jan Marounek, ředitel odboru ochrany veřejného zdraví; Milan Hnilička, šéf NSA; Andrej Babiš, premiér; Roman Prymula, epidemiolog; Jarmila Rážová, hlavní hygienička.
Jednání vládních špiček se zástupci fotbalu: (vpravo směrem od fotografa) Tomáš Paclík, majitel Plzně; Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie; Dušan Svoboda, předseda LFA; František Čupr, ředitel Sparty; Ludvík Karl, majitel Liberce; (vlevo)  Jan Marounek, ředitel odboru ochrany veřejného zdraví; Milan Hnilička, šéf NSA;  Andrej Babiš, premiér; Roman Prymula, epidemiolog;  Jarmila Rážová, hlavní hygienička.

Každopádně, tahle ryze fotbalová sestava se postavila do první linie. Je to vysoce logické. Jednak fotbalu jeho soutěž začíná za pár dní, takže prostě nebylo zbytí, jednak fotbal je ve všech souvislostech (finance, základna, fanoušci, mezinárodní přesah atd.) s náskokem největší sport.

Fotbalisté nabídli přísný manuál, leckdy pro jistotu až komicky přísný, a uspěli. Dokonce tím otevřeli dveře dalším sportům, byť ty budou mít s naplněním analogického manuálu mimořádný problém. Především finanční problém. Už i hokej, druhý nejbohatší sport, kroutí hlavou při představě, že by měl platit miliony za pravidelné testování. O dalších odvětvích ani nemluvě.

Nicméně, fotbal to nějak dokázal, hlásí úspěch a je fér mu ho přiznat.

Ještě zpátky k té sestavě fotbalových vyslanců. Jisté animozity by se historicky daly najít mezi leckterými z nich. Ať už osobní, nebo způsobené klubovým příslušenstvím. Z poslední doby mezi všemi pak nejvíce bublala ta na trase Svoboda–Tvrdík. Slávista opakovaně ligového šéfa a sparťana kritizoval – ať už jeho jednotlivé činy, nebo jeho kumulaci funkcí.

Teď se spojili, protože museli. Hrozí bouřka, a tak se z nich stali kamarádi do deště. Představa, že se nebude hrát liga, je pro oba děsivá, slávistický šéf se navíc hrozí představy, že mu virus zruší předkolo Ligy mistrů (případně alespoň Evropskou ligu) a tím vyhlídky na stamiliony.

Svoboda se svým týmem odpracoval onen podrobný manuál, Tvrdík se svými stále mimořádnými politickými kontakty pomohl otevřít dveře, které mohly být pro „pouhého“ šéfa LFA příliš těžké.

Tohle je život. Je to tak v pořádku.

Vstoupit do diskuse
1

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud