Předčasné finále? Ne! Plzeň dosáhla stropu, Kometa je jako Vsetín | iSport.cz
Pavel Bárta
7. dubna 2018 • 22:25

Předčasné finále? Ne! Plzeň dosáhla stropu, Kometa je jako Vsetín

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
SESTŘIH: Plzeň - Kladno 3:1. Indiáni přehráli Rytíře, rozhodl Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva nejlepší hráči na place, dvě slepené branky. Zlá minuta, která uťala celou sérii. Poprava přišla hned, nemilosrdně. Na vyrovnávací gól Milana Gulaše po 16 vteřinách zareagoval Martin Nečas. A 45 vteřin po něm Kometa odskočila na dvě branky zásluhou Martina Erata. Po takovém úderu by se neprobrala z mrákot ani vsetínská mašinerie v dobách největší slávy. Zvonec a konec.Kometa v současném vydání ji v mnohém připomíná. Zkušeností, sebevědomím, jistotou. Tenhle nadupaný soubor vypadá, že ho nic a nikdo nerozhodí. Ví přesně, co hrát, kde má hlavu i patu, kdy ubrat a kdy zatnout dráp.

Její semifinálový vyzyvatel z Plzně jasně zvítězil v základní části. Nastřílel v ní suverénně nejvíc gólů. Jenže v semifinále jako když utne. Obnažilo se, že přece jen nemá tak vyrovnaný a ostřílený tým jako Brno. Jakmile netáhly opory v útoku, nikdo další je nedokázal zastoupit.

Obrana byla nejzranitelnějším místem Indiánů, protože na ni se už při letním posilování trochu zapomnělo. Jenže ostřílení beci stárnou a stárnout nepřestanou. A mladší většinou ještě nedozráli. A tak zatímco pro zadní řady Plzně znamenalo zranění Jakuba Kindla víceméně pohromu, opačná strana si mohla dovolit ten luxus, že se bek jako Michal Barinka dva zápasy nevešel ani do sedmičky vyvolených.

Pokud jde o Plzeň, mohla žehrat na koncovku. Až příliš často se naplňovalo pravidlo, že nedat gól v jasné šanci je stejná chyba jako ho zavinit. V koncovce se neprosazovala možná taky proto, že mezi šikovnými techniky se našlo míň bijců odhodlaných si něco vytrpět, rány rozdávat i snášet.

Jen ve čtvrtém zápase Západočeši soupeře z Komety zlomili, ovšem žádný dostih za vyrovnáním série jako u Mountfieldu s Třincem se v tomhle případě nekoná. Škodovka chtěla výš, než na bronzovou příčku. Jenže v semifinále se ukázalo, že tady dosáhla svého stropu. Proti rozjetému soupeři jako Kometa určitě.

Už za rozhodnutého stavu se v pátém utkání série rvala aspoň o čest, dlouho před koncem odvolali trenéři brankáře a tým dal gól. Hráči až na drobné výjimky nepropadli přílišné frustraci, ani malomyslnosti, což je jistě sympatické. Diváci jim za to zatleskali.

Duel držitelů Prezidentova poháru s obhájci titulu z Komety měl být předčasným finále, ale nakonec nebyl. To skutečné extraligu teprve čeká. Kometa do něj postoupila zcela zaslouženě. Semifinále se hrálo převážně podle jejích not.

SESTŘIH: Plzeň - Kometa Brno 2:6. Mistr je ve finále, Erat dal dva góly

Plzeň - Kometa Brno: Bronz pro výherce základní části! Indiáni z rukou Josefa Řezníčka převzali medaile

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud