Pavel Hartman
Premium
26. září 2022 • 13:25

Schick volá po vysokém presinku. Ale zapomněl, že s ním se nedá hrát

Vstoupit do diskuse
25
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Pardubice - Sparta: Mukwelle docpal míč do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu
Pardubice - Sparta: Kinského zaváhání, Krejčí doklepl míč do sítě! 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ PAVLA HARTMANA | Patrik Schick si po utkání s Portugalskem povzdechl: „Nemuseli jsme hrát až tak defenzivně.“ Je to názor, na který má právo. Ale slušelo by se, kdyby si nejdříve zametl před vlastním prahem. S tímto Schickem na hrotu útoku se nedá hrát bezpečný vysoký presink. Takže kdyby Češi chtěli proti Ronaldovi a spol. napadat hodně nahoře, musel by kouč Šilhavý kanonýra z Leverkusenu vynechat ze sestavy.Vysoký presink totiž vyžaduje velmi precizní týmovou koordinaci s přesně časově sladěnými přesuny. Pokud možno ve sprintu. Když z téhle souhry vypadne jediný článek, může se účinná zbraň otočit proti tomu, kdo ji vytasí.

Schick však není zvyklý tímhle způsobem pracovat. Podceňuje pohyb bez míče – v obraně i v útoku. A presink je právě výhradně o hbitém pohybu bez míče. Schick si v tomhle směru od dorostu ulevuje. Myslí si, že útočník si musí šetřit síly na útočení a střílení gólů.

Bohužel, pro něj i český fotbal, žije v omylu.

Ani Erling Haaland nemůže vypadnout z okamžitého presinku Manchesteru City po ztrátě míče, protože kdyby tak učinil, udělají soupeři v Premier League nebo v Lize mistrů z Guardiolova celku trhací kalendář. A to v klubu nikdo

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
25
Články odjinud


Články odjinud