Přestupové strategie počesku. Jak se jich drží Sparta, Slavia a Plzeň? | iSport.cz
12. února 2018 • 12:30

Přestupové strategie počesku. Jak se jich drží Sparta, Slavia a Plzeň?

Autor:
TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ PAVLA JANEGY | Schválně – pojďme si definovat význam slova STRATEGIE. Znamená „dlouhodobý plán činnosti k dosažení určitého cíle“. Je to podstatná věc, tahle strategie. A to i ve fotbale. Klub vytvoří dlouhodobý plán, má vizi, jak chce hrát, přivádí do svých struktur odpovědné osoby, které ho naplní do posledního puntíku, a trenérovi jsou stanoveny jasné cíle...Příklady? Chceme hrát útočně, chceme hrát pozičně, zaměříme se na protiútoky, zvolíme systém na tři nebo čtyři obránce, využijeme mládežnickou akademii a na přestupovém poli budeme hledat mladé hráče s velkým potenciálem, nebo vsadíme na zkušenost. A tak dále. Je to strašně jednoduché.

A teď se zeptejme: řídí se nějakou strategií české kluby? Přece by měly, musejí. Problém u většiny celků však je, že neřídí. Anebo řídí, ale jen chvíli. V tuzemsku je totiž zvykem svou strategii a plány přehodnocovat s každou změnou trenéra a po prvním neúspěchu hledat jinou cestu. Přitom to slovíčko (a mnoho jiných) kluby hojně a rády používají. Zní dobře.

Na tiskové konferenci Zdeňka Ščasného, který se ujal funkce sportovního ředitele Sparty, jsme mnohokrát vyposlechli slůvko „koncepce“. Co přesně se ale za ním skrývá, si nechal pro sebe.

Nejde o to, aby kluby troubily do světa své know-how, jestli se vůbec o nějakém můžeme bavit, či vyzrazovaly médiím a fanouškům detailně, co jejich plán obsahuje. Nicméně odpovědní lidé musejí být schopni minimálně přiblížit své záměry. Aby jednoduše nedocházelo k tomu, že koncepce, strategie a jiná podobná slova upadnou v nemilost a v uších veřejnosti nakonec znějí jako klišé, protože málokdo ve skutečnosti koncepčně pracuje. Čest výjimkám.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud