Pavel Kalouš
10. června 2013 • 16:33

Fotbal je zvrácený. Berbr zalezl pod stůl a chová se jako celebrita

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:0. Rozhodla Holešova kapitánská hlavička
Patera v akci! Český brankář ve svém prvním zápase sezony vychytal Vegas výhru nad krajany ze San Jose
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roman Berbr rozhovory s novináři miloval. Stačilo dotyčného „pisálka“ trochu pourážet, kritikům doporučit služeb stěhováků a jeho ego zase o kus povyrostlo. V sobotu na valné hromadě FAČR se ale novinářům zbaběle vyhýbal jako čert kříži. Co se stalo se sebevědomím mocného šíbra?Odpověď je jednoduchá. Berbr se bál. Asi poprvé od chvíle, co skončil s kariérou rozhodčího a rozjel své bafuňářské kejkle, se ocitl ve slepé uličce. Věděl, že ti, jejichž prostřednictvím dával dlouho světu najevo svou moc, by mu teď ublížili a jeho ego by se ocitlo v záporných hodnotách.

Proto se se svojí partnerkou Dagmar Damkovou v pražském hotelu Clarion zabarikádovali a ze strachu, že by museli veřejně promluvit, dokonce jako jediní o polední pauze vynechali volební guláš. Vzdát se dlabance totiž znamenalo vyhnout se setkání s novináři.

Otázek by přitom bylo víc než dost. Berbr má za sebou hektické tři týdny, během nichž se jeho impérium otřáslo v základech. A všechno přitom rozpoutal jeho rozhovor pro Sport, v němž arogantně vzkázal všem, kteří ho už mají plné zuby, aby hráli fotbal někde jinde.

Od té doby se na Berbra valila jedna pohroma za druhou. Nejprve ho za rozhovor sepsul šéf FAČR Miroslav Pelta, pak deník Sport přišel s výzvou „Dejme kmotrům červenou“, následně na něj praskla jeho minulost v StB, a nakonec v sobotu prohrál i volby, byť sám povýšil na místopředsedu.

Ne, na tyhle tři týdny nebude viditelně strhaný Berbr vzpomínat rád. I proto mě nepřekvapilo, že se tentokrát v sále nenaparoval jako páv a zarytě mlčel. Pouze přes televizní kanál FAČR vzkázal, že „nebude pracovat deset, ale rovnou dvanáct hodin“, a dodal, že se ke všemu vyjádří do tří týdnů pro časopis Gól.

Tedy v magazínu, který vychází pod hlavičkou samotné asociace, a kde pravděpodobně Berbr dostane šanci vyjevit jen tu „pravdu“, která se mu bude hodit do krámu. Nečekejte žádné kritické otázky a tím pádem ani žádnou sebereflexi, natož pak pokání a omluvu.

Nepřipadá vám to skandální? Místo toho, aby Berbr po valné hromadě jako statutární zástupce FAČR a nyní už třetí nejvýše postavený muž této organizace vystoupil spolu s Peltou na oficiální tiskové konferenci a veřejně se alespoň pokusil obhájit, zbaběle zalezl pod stůl.

Člověk, který zhnusil fotbal tisícovkám obyčejných lidí, kteří se svým milovaným sportem chtějí v nižších soutěžích především bavit, se komicky postavil do role fotbalové celebrity, která si určuje, pro které médium promluví. Čili médium, které bude na jeho straně.

Absurdní. Když už se Berbr stal místopředsedou asociace, měl by následující týden stále dokola a dokola vysvětlovat svou minulost, hájit se před vážnými obviněními, s pokorou mluvit o tom, co má v plánu. Místo toho bude své myšlenky zvráceně servírovat jako něco exkluzivního.

Milí čtenáři, zapomeňte na rozhovor s Lionelem Messim. Máme pro vás něco lepšího. Mnohem lepšího. Konečně promluvil samotný Roman Berbr! Smutné je, že takový postup Berbrovi posvětil i sám Pelta, který kontroverzního funkcionáře přitom vyzval, aby si „sáhl do svědomí“. Teď k tomu měl skvělou příležitost.

Jenže Berbr první šanci propásl a druhou zřejmě nedostane. Tohle je totiž jasný důkaz, že je Berbr skutečně nenapravitelný.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud