28. května 2018 • 13:10

Když prognózy končí v koši. Pozor na chlápka, který vyhodil trenéra Vegas

TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič SESTŘIH: Sparta - Trenčín 4:2. Výhru zařídil Stanciu, trefil se i Ristič
Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel? Český hokej mění design. Co je za tím? Kdo ho vymyslel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový svět už není takový, jaký býval. Žádná desetiletí budovaná organizace ve finále, ale Vegas, tým složený z hráčů, kteří před rokem byli překvapení z toho, že se musí stěhovat do nového klubu NHL. Proti stojí parta totálního neúspěchu kolem Alexandra Ovečkina, který se svým Washingtonem nikdy nedošel dál než do druhého kola. Co tohle všechno znamená?1. V Edmontonu píší už asi deváté pokračování knihy „Jak zazdít celý rok, když máme hodně talentu“, ve Vegas jde na pulty kniha s názvem „Jak se dostat do finále, když si ostatní myslí, že talent nemáte vůbec žádný“.

2. Klidně se může stát, že zakopnete při procházce lesem o desetikilovou hroudu zlata. Alexandr Ovečkin je ve finále NHL. Slyšíte? Ve finále! V tomhle světě je možné už úplně všechno.

3. Washington umí zvládat krize, vyřeší cokoliv, porážky na začátku série, tlak sedmého zápasu, Crosbyho v top formě. I kdyby si celý tým pozvala na hodinu do studia Michaela Jílková, vykuleně se jich ptala, jestli fakt postoupili do finále, oklepe se z toho.

4. Karl Alzner, bývalý obránce Washingtonu, v létě prohlásil, že odchází do Montrealu, protože by si chtěl zahrát play off. Teď už dva měsíce griluje, zalévá zahradu, nudí se v houpací síti a cítí se tak, jako když vám po deseti měsících dojde, že jste plácli největší pitomost ve svém životě. „Alexi, odpustíš mi to někdy?“

5. George McPhee, generální manažer Vegas, je velký vizionář. To ukázal, když z Capitals, ještě coby generální manažer Washingtonu, vyměnil Filipa Forsberga za Martina Erata do Nashvillu. V první řadě tím uspíšil Eratův konec v NHL, takže pomohl ke dvěma titulům Kometě, ve druhé výrazně oslabil svého budoucího soupeře ve finále Stanley Cupu. Bravo, takhle nějak vypadá koncepční práce!

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze