V Hradci měli pocit, že vědí kudy. A pak začalo play off | iSport.cz
Pavel Ryšavý
19. března 2019 • 23:10

V Hradci měli pocit, že vědí kudy. A pak začalo play off

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Věřil, že by mohl být prvním týmem po dvou letech, který ukončí Kometě sezonu dřív než před oslavou titulu. Proč ne, Hradec ji porazil sedmkrát v řadě v základní části, získal pocit, že ví kudy. Pravda, přes aktivní hru a velký pohyb cesta vést může, brněnská parta nejsou dostihoví koně. Ale ve dvou domácích zápasech Mountfield totálně selhal v hlavě, tam, kde se cítil být silný.Play off je i o silných slovech, někdy se pár jedovatých poznámek může dostat do hlavy a vyvrtat tam díru. Hradec to zkusil. Chtěl staré pardály Němce, Erata, Michálka vyprovokovat. Zůstalo ale jen u řečí. Nebyl důvod, aby se „staří páni“ nechali vyjančit. Ani sekundu neprohrávali, všem hradeckým pokusům o jejich vyprovokování se mohli usmívat. Proč? Stačí jedno slovo. Kvalita. Hradec sice sympaticky létá, střílí a snaží se. Ale kvalitu zakončení má úplně jinou než soupeř.

Cítíte, jak je Kometa v klidu. Vlastně ji ani tak moc netrápí, že se rychlejší útočníci Hradce prohánějí její ofenzivní zónou. V drtivé většině případů se totiž rozmlátí o zeď, na které je modrou barvou napsáno: Tady vládne Marek Čiliak. Mountfield má v sérii víc ze hry, má střely, má tlak. Nemá góly. Zásadní situace daleko lépe zvládá Kometa.

SESTŘIH: Mountfield HK - Kometa Brno 0:5. Domácí padli i v druhém zápase, dvakrát se trefil Mueller

Klíčová chvíle zápasu se označuje slovem momentum. V obou dvou zápasech čtvrtfinále bylo stejné. Hradec neproměnil pár svých dobrých příležitostí, Kometa se pak z tlaku vymanila gólem, na který se nenadřela. A viděli jste, jak pak najednou Mountfieldu docházela šťáva. Snaha ne, jen jakoby mizela víra ve vlastní schopnosti. Najednou vám jeho hra připomínala pytel s velkou dírou, kterým chcete chytat vítr.

Dvojnásobný mistr teď uštědřil snaživému Hradci dvě školení z účelného hokeje a herního sebevědomí. Ukrutně si věřil, že vyhraje a dokázal to. Dvakrát. Termín jako vítězná aura Komety je hodně imaginární věc. Nepopíšete ho úplně jednoduše přes čísla. Tady jde spíš o pocit. A ten vám říká, že v Hradci budou muset spapat ještě dost litrů polívčičky, než se stanou pro Kometu soupeřem i v play off. V základní části ji porazili sedmkrát po sobě. Teď by byl zázrak, kdyby to dokázali čtyřikrát z maximálně pěti zápasů. Čas Mountfieldu, zdá se, ještě nepřišel. A ten brněnský může trvat dál.

Mountfield HK - Kometa Brno: To je zmar! Další gól hostů přidal Vondráček, 0:5

Mountfield HK - Kometa Brno: Emoce na ledě! Jeden z rozhodčích přišel o helmu
Video patří k placenému obsahu

Mountfield HK - Kometa Brno: A znovu on! Mueller překonal Maxwella, 0:4

Mountfield HK - Kometa Brno: Další gól pro hosty, po buly se trefil Mueller, 0:3

Filip Pavlík (vlevo) a Jakub Orsava (vpravo) během druhého čtvrtfinálového souboje mezi Hradcem Králové a Kometou
Filip Pavlík (vlevo) a Jakub Orsava (vpravo) během druhého čtvrtfinálového souboje mezi Hradcem Králové a Kometou

Góly

Domácí:

Hosté: 05:02. Orsava, 15:55. Hruška, 33:24. Mueller, 49:47. Mueller, 58:23. Vondráček

Sestavy

Domácí: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák (C), Štindl – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos (A).

Hosté: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Rozhodčí

Hradil, Hejduk – Pešek, Hynek

Stadion

ČPP Aréna, Hradec Králové

Návštěva

6690 diváků

 
Články odjinud


Články odjinud