Pavel Ryšavý
4. ledna 2021 • 04:40

Nezavírat nikomu huby. Bez kvalitních soutěží se mládež z kruhu nevymotá

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Chorého se bojí. Škoda, že jsem toho pána nepotkal, říká Řepka. Proč je antiKuchta?
Ženský fotbal? Nejrychleji rostoucí sport současnosti, říká marketingová specialistka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Klidně jsme na tomto místě mohli vydat loňský komentář k šampionátu dvacítek. Nebo dva roky starý. Stačilo by vyměnit pár jmen a čísel, trochu upravit jeden odstavec... Ale ne, zasloužíte si původní verzi k roku 2021.Nejlepší možná zpráva je, že se juniorská reprezentace v Edmontonu nechovala jako banda floutků. Viděli jste pracovitost, maximální úsilí, nasazení. Nemůžete o nikom říct, že by selhal a zklamal.

To je ale vlastně i ta nejhorší zpráva. Tým fungoval na hraně svých možností a víc vymáčknout z největších českých talentů ani nešlo. Kanadu nebo USA teď Česko porazí jen zázrakem. Proti ostatním z první pětky to může v jednom případě z deseti vyjít.

Už dlouhé roky experti hledají problémy, společně s novináři je dovedou trefně pojmenovat. Tuny papíru se popsaly o pracovitosti, větším tréninkovém úsilí, kvalifikovaných a zodpovědných trenérech, náležitém ohodnocení, investicích i práci manažerů, kteří nemají tlačit v mládeži na výsledek, nýbrž na vývoj.

K čemu všemu to je? Posunula cílená kritika něco? Dost ztuha. Jeden směr možná po letech ano. Svaz poslední dobou pochopil, že nestačí

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud