Petr Adam
9. října 2014 • 15:37

Velký příběh koně Mouly. Zaslouží si úspěch navzdory svému jménu

Autor: Petr Adam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cristiano Moula, Usain Moula, LeBron Moula… Opravdu si myslíte, že by největší světové sportovní hvězdy rozjely fantastickou kariéru, kdyby je navzdory jejich schopnostem posuzovalo okolí nejvíc podle jména? Možná by dopadly daleko hůř. Upřímně se přiznám, že víc než výsledky mě někdy osloví velké příběhy. Jeden z nich patří šestiletému hnědákovi Moulovi, který se v neděli postaví na start Velké pardubické.Ten bez ohledu na svůj výsledek už nyní dokázal porazit osud, ke kterému byl předurčený. Nevypadal jako rozený koňský šampion a asi proto dostal jméno, které ho nepředurčovalo k velkým ambicím v dostihovém sportu. Moula určitě netuší, jakou reakci vyvolá pokaždé, když lidé slyší, že jde na trať. Mírné pousmání, trochu soucitu.

Tenhle kůň nám naštěstí nerozumí a má o sobě určitě lepší mínění. Svoji cestu na vrchol si musel vydřít od píky. V závodech neregistrovaných koní, v překážkových dostizích nižší kategorie. Dostal se až mezi elitu navzdory tomu, že je Moula a nikdo od něj nic nečekal.

A teď už je před vrcholem. V neděli se postaví na start jediného dostihu, který pozorně sleduje většina české populace. Na Velké pardubické nebude podle bookmakerů zdaleka největším outsiderem – už to je velké ocenění.

Třeba se také stane pro řadu fanoušků tím, komu budou držet palce. Teď už zbývá jen dopsat pohádkový konec a doběhnout s žokejem Petrem Tůmou do cíle jako první.

Je to jen málo pravděpodobné, ale může to tak dopadnout. Potom by stálo za úvahu změnit pravidla ankety Sportovec roku, které se dosud mohli účastnit pouze žokejové. Moula by zasloužil mít šanci bojovat po boku Evy Samkové, Petry Kvitové, či Ondřeje Moravce o korunku pro vítěze.

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud