Philipp Lahm
Premium
9. dubna 2022 • 16:30

Kdy jindy reformovat, když ne teď? Problém je v klubovém fotbale

Autor: Philipp Lahm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Olomouc - Slovácko: Havlík z velké dálky napálil břevno. Obří šance!
Laciho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Pohledy fotbalisty“ je sloupek Philippa Lahma v německém internetovém magazínu Zeit Online. Kapitán mistrů světa a turnajový ředitel EURO 2024 v něm analyzuje fotbalová témata a hovoří o jejich strategické důležitosti pro společnost, ekonomiku a politiku. Sloupek je publikován v několika evropských zemích ve vybraných médiích, mezi která patří i deník Sport. Dialog s Lahmem vede Oliver Fritsch, sportovní redaktor Zeit Online, pro Sport Magazín a iSport.cz přeložil David Pávek.Co nás v Evropě spojuje? V současné krizi, kdy se svět mění z pravidlového systému na mocenský, se Evropa více sbližuje a vzpomíná na svůj nejdůležitější princip: pravidla a zákony musí platit. Tak se to dohodlo v Portu, Helsinkách, Bruggách, Aténách, Varšavě, Praze i Lublani.

Fotbal je mozaika sociálního života. Pomáhá s vyjednáváním a komunikací hodnot. Jestli najde uznání a západní společnost se s ním bude identifikovat, záleží na tom, jestli jsou jeho soutěže férové a podléhají dobrým pravidlům, například je-li mnohým dovoleno se účastnit s šancí na úspěch.

Tohle funguje překvapivě dobře u národních týmů. Dá se to změřit tím, že rozloha zemí je zásadním faktorem a nikdo v Evropě nechce na suverenitě hranic nic měnit. Za 16 turnajů EURO jsme poznali 10 různých vítězů.

Problém je v klubovém fotbale.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud