12. listopadu 2018 • 17:31

Víc mladých v reprezentaci? Jsem proti. Nároďák si musíte zasloužit

Autor:
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu Příbram - Sparta: Rezek jako Ronaldo! Nádherně se trefil z přímého kopu
Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0! Příbram - Sparta: Tetteh nádhernou pohotovou ranou posílá Spartu do vedení 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máme po prvním turnaji nového trenérského týmu v čele s Milošem Říhou. Naši na Karjale skončili poslední, jednou vyhráli. Až na vyloženě marný boj s Finy to nebylo špatné. Turnaj však ukázal, kde jsou ostatní a co můžeme a musíme zlepšit my. Inspirace okolo bylo dost, tak teď toho využít.Začali jsme v Praze se Švédy a u těch se zastavím, protože mi imponují, je to velmoc. Oni si přivezou jedenáct úplných nováčků a hrají naprosto v pohodě, zatímco my máme spíš sklon oprašovat řečičky, že nemáme čas na sehrání. Tady je klíčový cit trenérů, dát správné hráče k sobě.

Švédská sehranost je daná hodně tím, že u nich praktikují stejný systém od mládežnických kategorií. Mají předepsané jedny noty a podle nich hrají. Od jejich hlavního kouče Grönborga se mi líbilo prohlášení, že po hráčích vyžaduje zásady, ale k jejich plnění jim poskytuje volnost. Přesně tak to má být. Díky tomu švédské hráče hned poznáte. Oni byli vždycky silní na puku, dobře bruslili, ale v posledních letech k tomu přidali obrovskou úroveň skills, dovedností. Tak vznikají rozdíloví hráči a jejich počet v týmu, jenž je vyšší než u konkurence, dělá rozdíl ve výsledku na ledě. Souhlasím s vyjádřením Romana Horáka během Karjaly, že u Švédů nevidíte rozdíl mezi mazákem a klukem, co přichází mezi chlapy z juniorů.

Měl jsem možnost poznat, jak pracuje organizace Malmö Redhawks, taková zkušenost vám otevře oči. Tréninková náplň je tvrdá, ale smysluplná, neřeší tam zápasový nebo pozápasový den, pořád se jede na plné pecky. Jedna věková kategorie vedle druhé. Není náhoda, že nám Švédové mezi šestnáctým a osmnáctým rokem utíkají někam jinam. Ti hoši nabírají obrovskou sílu, v osmnácti dělají dřepy s činkou o váze 140 kilogramů

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze