Víc mladých v reprezentaci? Jsem proti. Nároďák si musíte zasloužit | iSport.cz
12. listopadu 2018 • 17:31

Víc mladých v reprezentaci? Jsem proti. Nároďák si musíte zasloužit

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máme po prvním turnaji nového trenérského týmu v čele s Milošem Říhou. Naši na Karjale skončili poslední, jednou vyhráli. Až na vyloženě marný boj s Finy to nebylo špatné. Turnaj však ukázal, kde jsou ostatní a co můžeme a musíme zlepšit my. Inspirace okolo bylo dost, tak teď toho využít.Začali jsme v Praze se Švédy a u těch se zastavím, protože mi imponují, je to velmoc. Oni si přivezou jedenáct úplných nováčků a hrají naprosto v pohodě, zatímco my máme spíš sklon oprašovat řečičky, že nemáme čas na sehrání. Tady je klíčový cit trenérů, dát správné hráče k sobě.

Švédská sehranost je daná hodně tím, že u nich praktikují stejný systém od mládežnických kategorií. Mají předepsané jedny noty a podle nich hrají. Od jejich hlavního kouče Grönborga se mi líbilo prohlášení, že po hráčích vyžaduje zásady, ale k jejich plnění jim poskytuje volnost. Přesně tak to má být. Díky tomu švédské hráče hned poznáte. Oni byli vždycky silní na puku, dobře bruslili, ale v posledních letech k tomu přidali obrovskou úroveň skills, dovedností. Tak vznikají rozdíloví hráči a jejich počet v týmu, jenž je vyšší než u konkurence, dělá rozdíl ve výsledku na ledě. Souhlasím s vyjádřením Romana Horáka během Karjaly, že u Švédů nevidíte rozdíl mezi mazákem a klukem, co přichází mezi chlapy z juniorů.

Měl jsem možnost poznat, jak pracuje organizace Malmö Redhawks, taková zkušenost vám otevře oči. Tréninková náplň je tvrdá, ale smysluplná, neřeší tam zápasový nebo pozápasový den, pořád se jede na plné pecky. Jedna věková kategorie vedle druhé. Není náhoda, že nám Švédové mezi šestnáctým a osmnáctým rokem utíkají někam jinam. Ti hoši nabírají obrovskou sílu, v osmnácti dělají dřepy s činkou o váze 140 kilogramů

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud