10 důvodů, proč bude jaro atraktivní: Novátor Guľa i Jílek, co se musí ukázat | iSport.cz
14. února 2020 • 12:00

10 důvodů, proč bude jaro atraktivní: Novátor Guľa i Jílek, co se musí ukázat

Vstoupit do diskuse
0
 • Sledovat práci Václava Jílka a Adriana Guľy bude během jarní části FORTUNA:LIGY hodně zajímavé Sledovat práci Václava Jílka a Adriana Guľy bude během jarní části FORTUNA:LIGY hodně zajímavéFOTO: koláž iSport.cz

  Zima 2020 bude v archivu české ligy už navždy spojena s masivním exodem zavedených značek. V Mladé Boleslavi se už nebude chodit na „šajby“ geroje Nikolaje Komličenka, stejně tak v Plzni na živočišné zanícení Michaela Krmenčíka. Největší krátery v zemi zůstaly v Edenu. Slávisté nebudou lapat po dechu z mrazivě krásných branek Josefa Hušbauera ani z neutuchajícího gólového chtíče Milana Škody, a to se rovnou omlouvám Tomáši Součkovi, že ho zmiňuji až jako třetího v pořadí, jelikož právě jeho odchod do Premier League je pro FORTUNA:LIGU absolutně největší ztrátou. Přesto soudím, že jaro bude strašlivě zajímavé a na hvězdy se nebude vzpomínat se slzou v oku. Nabízím 10 důvodů, proč tuzemská soutěž neztratí na atraktivitě.

 • 1. Hon na Plzeň

  Vzhledem k šestnáctibodovému náskoku Slavie jsou myšlenky konkurence na titulový marš u ledu, červený hadr má v ruce Viktoria, funící býci klepou kopytem o zem, cítí šanci. Druhý flek je vážně nadosah. Tři body zpátky je Jablonec, pět Sparta. Ztráta, která se dá hravě smazat. Proč tak úporný fokus na stříbro? Protože v banku je vstupenka do předkola Ligy mistrů.

  Aleš Čermák přijímá gólovou gratulaci od spoluhráče z Plzně Jeana-Davida BeauguelaAleš Čermák přijímá gólovou gratulaci od spoluhráče z Plzně Jeana-Davida BeauguelaFoto Pavel Mazáč / Sport

 • 2. Slavia hledá Součka číslo 2

  V posledních letech se pasoval do role pana Nenahraditelného. Rychle dopředu, ještě svižněji zpátky, taky do stran a zase jinam. Takový byl přístup k povinnostem nové posily Kladivářů z West Hamu. K tomu přihoďte mraky důležitých gólů. Slávisté se děsí, jestli se někdo dovede k výkonům Součka aspoň přiblížit. Proto je dobré sledovat počínání Oscara či Takácse.

  Tomáš Souček už hraje za West HamTomáš Souček už hraje za West HamFoto Reuters

 • 3. Jílek se musí ukázat!

  Doba hájení už dávno skončila, pane trenére. Sparta prožila jeden z nejhorších podzimů historie samostatné ligy. Přesto Václav Jílek dostal mandát k pokračování v rozdělané práci. Už je ale zcela nutné, aby letenský celek získal zdravou barvu ve tváři a podnikl razantní výpad tabulkou vzhůru. Jinak se může stát, že muž z Olomouce dopadne jako pánové Holoubek, Rada, Stramaccioni, Hapal, Ščasný…

  Václav Jílek byl na soustředění ve Španělsku nemocnýVáclav Jílek byl na soustředění ve Španělsku nemocnýFoto Pavel Mazáč / Sport

 • 4. Novátor Guľa

  V Plzni je po odchodu Pavla Vrby tak dobrá nálada, že generální ředitel Adolf Šádek s nonšalantností sobě vlastní po třech letech poskytl deníku Sport obsáhlý rozhovor. Změny jsou prostě cítit. Ale ty klíčové přišly s Adrianem Guľou. Nová herní vizáž, větší náročnost, detaily na technologické vymoženosti, změny v režimu kabiny. Povrbovská éra začíná.

  Trenér Plzně Adria Guľa při utkání s Krasnodarem, které jeho svěřenci vyhráli 4:3Trenér Plzně Adria Guľa při utkání s Krasnodarem, které jeho svěřenci vyhráli 4:3Foto Pavel Mazáč / Sport

 • 5. Povstalci z jihu

  Po pár kolech leželi s mokrým hadrem na hlavě a tišili vleklé bolesti z řady porážek. V Českých Budějovicích se rozhodli neléčit tým chemií, nýbrž zkušenostmi. Tedy? Drobný se Sivokem jsou efektivnější než brufen. Trefa! Po podzimu je z toho první polovina tabulky. A pozor, jihočeští povstalci chtějí dál plenit české a moravské osady. Těšme se.

  Jaroslav Drobný se během podzimu vrátil domů a stal se oporou budějovického DynamaJaroslav Drobný se během podzimu vrátil domů a stal se oporou budějovického DynamaFoto Michal Beránek (Sport)

 • 6. Dočkal na scéně

  Když se po téměř roce nazul do kopaček, nad Letnou vyšlo slunce a pozitivní nálada se vylila z koryta Vltavy. Bořek Dočkal je sparťanský spasitel. Chlap, co ji má vyvést z dlouhodobých nekonečných problémů. Je otázkou, zda složitý úkol svede, každopádně do ligy se vrací fotbalista s výjimečným myšlením a nadáním.

  Rozesmátý Bořek Dočkal na tréninku Sparty během soustředění ve ŠpanělskuRozesmátý Bořek Dočkal na tréninku Sparty během soustředění ve ŠpanělskuFoto Pavel Mazáč / Sport

 • 7. Chovanec (prý) v první linii

  V nedávném interview pro Sport sliboval, že zatočí se šlendriánem a coby správný šéf komise rozhodčích bude stát v první linii. Vysvětlovat veřejnosti případné chyby svých podřízených, trestat, být transparentní a urvat pro sebe aspoň kus z koláče veřejné důvěry. Byť existuje mnohem víc lidí, co mu nevěří nos mezi očima, dejme mu šanci a pozorujme jeho konání.

  VELKÝ ROZHOVOR: Fotbal je čistý, Berbr nezasahuje, říká Chovanec. Jaký bude český VAR?
  Video patří k placenému obsahu iSportu
  Vybrat předplatné

 • 8. Přežije Jablonec? A co Slavia?

  Množí se řeči o prapodivné platební morálce Jablonce a fatálních problémech bosse Miroslava Pelty . Pořád dokola se řeší situace s financováním Slavie ze strany čínských majitelů v době politicky ochladlých vztahů mezi oběma zeměmi. Jaký bude další vývoj? Zatřese se zem, nebo vše zůstane při starém? Predikce jsou všelijaké…

  Miroslav Pelta se přijel podívat na utkání SpartyMiroslav Pelta se přijel podívat na utkání SpartyFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • 9. Mladá Boleslav bez střeliva

  Komličenko hodlá řádit v Rusku, Bucha zase v Plzni a Mešanovič zkouší najít štěstí v Turecku. Nejhorší zprávou je však vážné zranění kapitána Matějovského (přetržená achilovka). Ze sejfu šéfa Josefa Dufka kdosi zcizil klenoty… Vzhledem k tomuto faktu se zdá až nemístné pomýšlet na udržení šestého místa. Ovšem pozor, fotbalovým operacím tu velí Jozef Weber s pověstí schopného odborníka. Zn.: neodepisovat předčasně!

  Nikolaj Komličenko přestupuje do MoskvyNikolaj Komličenko přestupuje do MoskvyFoto Dynamo Moskva

 • 10. Zase HitVARáda?

  Jednou takhle, podruhé jinak. A aby se to nepletlo, tak na konci v tom uděláme bordel ještě větší. Ano, bohužel, projekt VAR je v českém prostoru jeden velký chaos a zmatek. Na sedmdesát sudích se v týdnu před ligou soustředilo pod dohledem šéfů na Kanárech, snad po večerech studovali manuál, jak správně využívat nové technologie. Jarní část už brzy dodá dostatek důkazů.

  Čtyři kola, čtyři zásadní chyby VAR. Video zaspalo u Teclova gólu i Hložkovy ruky

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud