Triumfátoři z Plzně jsou stále sexy, koronavirové pauze navzdory | iSport.cz
Radek Špryňar
27. května 2020 • 23:18

Triumfátoři z Plzně jsou stále sexy, koronavirové pauze navzdory

Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pod Adrianem Guľou se Viktoria sešikovala do šestnácti přípravných a soutěžních utkání. Patnáct vyhrála, pouze v jednom remizovala. Bezchybná byla i na Spartě. Sebevědomá, herně vyspělá, nesmírně kreativní v útočné zóně. Pečlivý herní plán slovenského vědátora nemá trhliny ani po koronavirové pauze. Triumf 2:1 na Letné byl zasloužený, byť závěr zápasu si druhý tým ligové tabulky zkomplikoval.Nicméně stále platí, že více než dva měsíce neubralo Západočechům na sexy obrazu, spíš naopak. Guľova jednotka vypadá ještě kompaktněji, líbivěji a o chlup živelněji. A znovu se ukázalo, jak báječným tahem byla zimní revoluce ve změně rozestavení a především spojení agilní trojice záložníků Čermák – Kalvach - Bucha.

Právě oni udělali zásadní rozdíl v duelu na Letné. Lukáš Kalvach otevřel skóre, spolupráce fotbalově inteligentních borců byla důležitým předvojem druhé trefy Jean-Davida Beauguela. Mimochodem, vysoký Francouz také dominoval, lepší výkon než na Spartě v modročerveném dresu ještě nepředvedl. „Soupeř vypadal mnohem organizovaněji,“ přiznal po utkání trenér poražených Václav Kotal. Ta slova jsou přesná, vystihují obraz, který byl k vidění povětšinu utkání.

Plzeň názorně předvedla, že Slavia stále musí mít oči na šťopkách a sledovat, co vyvádí tým, který je deset kol před koncem FORTUNA:LIGY o osm bodů níže. Existuje totiž velký předpoklad, že Viktoria bude vítězit i nadále. Soutěž tudíž bude mít, i bez diváků v ochozech, šťávu.

A to je, ať Sparta promine, moc dobře.

Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!

Sparta - Plzeň: Štetina hlavičkoval ve výborné pozici nad bránu

Sparta - Plzeň: Kalvachova přízemní rána krásně zapadla k protější tyči, 0:1!

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
5

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud