Evropa musí MS v Rusku bojkovat. Jinak šlo o prázdné vydírání

Prezident UEFA Michel Platini v objetí s jordánským princem Alím bin Husajnem, Blatterovým protikandidátem na post prezidenta FIFA
Prezident UEFA Michel Platini v objetí s jordánským princem Alím bin Husajnem, Blatterovým protikandidátem na post prezidenta FIFA Zdroj: Reuters
Blogy
Začít diskusi (0)

Když zvolíte Blattera, budeme bojkotovat mistrovství světa! Takový vzkaz vyslali evropští zástupci voličům z ostatních kontinentů. Jednoznačné vydírání, kdy se Evropa vědoma si svého postavení ve světovém fotbale odhodlala k silovému nátlaku, který by neměl patřit do vybavení demokraticky smýšlejících lidí. Šlo však o poslední zoufalý pokus zamezit zlu, kdy korupce prostoupila všemi patry FIFA. Jiné prostředky či argumenty už po ruce nebyly.

Neuspěla, Blatter byl znovu zvolen a kochá se úspěchem. Ani výstraha, že nejmocnější konfederace, která se chlubí jedenácti světovými tituly, je na šampionátech nejúspěšnější, ale především točí nejvíce peněz, se odvrátí od ostatních, nepřiměla delegáty ke změně postoje. Porážka pro Evropu o to citelnější.

Co teď? Evropské federaci nezbývá nic jiného, než svou hrozbu dodržet. Bojkotovat mistrovství světa 2018 v Rusku, včetně pořadatele. Ukázat, že myslela očistu fotbalu vážně, že nešlo jen o prosazení protežovaného kandidáta.

Jinak je vše k smíchu a nemělo to žádnou cenu.

Začít diskuzi