8. února 2012 • 22:00

Pobřeží slonoviny je ve finále, Mali jediným gólem složil Gervinho

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Pobřeží slonoviny si na Poháru národů zahrají o titul. V semifinále mistrovství Afriky zdolali Mali 1:0, když na konci prvního poločasu rozhodl jediným gólem Gervinho. V soutěži iSport Expert tak uspěli ti, kteří tipovali NE na otázku, jestli se v zápase trefí Didier Drogba nebo Bony Wilfried.

Pobřeží slonoviny i v semifinále prokázalo, že oproti minulým šampionátům si více zakládá na taktickém a týmovém výkonu. To se promítá v tom, že ani v pátém duelu na turnaji neinkasovalo. Skóre tak má 9:0.

Mali bylo po většinu utkání pod tlakem, ale dlouho z toho byla jen nastřelená konstrukce branky a další nevyužité šance favorita. Až v úplném závěru první půle utekl Gervinho a svůj protiútok z poloviny hřiště zakončil přesnou střelou na zadní tyč.

Útočníkovi Arsenalu pomohlo i to, že si obránci hlídali další nabíhající hráče a nikdo se ho nesnažil zastavit.

Také po změně stran se do šancí dostávalo hlavně Pobřeží slonoviny, další gól však nepřidalo. Nemuselo ho to mrzet, protože Yatabare v poslední velké šanci Mali jen těsně přestřelil.

"Sloni" slaví postup do finále po šesti letech a mohou pomýšlet na první triumf od roku 1992.