14. srpna 2017 • 04:59

Semenyaová vyzvala Kratochvílovou: Tvůj rekord je další na seznamu!

Autor:
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LONDÝNA | Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová získala v Londýně na osmistovce třetí titul mistryně světa a osobním rekordem 1:55,16 minuty se znovu o něco přiblížila světovému rekordu Jarmily Kratochvílové z roku 1983. Semenyaová se chystá na další velké závody, ale říká: „Rekord je další na seznamu.“Semenyaová v neděli zakončila svůj nejúspěšnější světový šampionát v kariéře. Nejdřív vybojovala bronz na patnáctistovce a tentokrát vyhrála finále běhu na 800 metrů a navázala tak na svoje předchozí tituly z Berlína 2009 a Tegu 2011.

Semenyaová se už před rokem na olympiádě v Riu přiblížila přesně na dvě sekundy světovému rekordu Jarmily Kratochvílové 1:53,28 minuty z roku 1983 a stále svou ztrátu stahuje. V červenci v Monaku ubrala setinu, v neděli v Londýně dalších 11.

„Nejdřív musíme vyčistit hranici minuty a 55 sekund a to si vyžádá hodně tréninku. Čekají mě olympiáda, mistrovství světa a Hry Commonwealthu, takže možná potom bude čas útočit na světový rekord. Je to další věc na seznamu. Vím, že to bude obtížné, ale brzy se o to musím pokusit.“

Caster Semenyaová zopakovala triumf z MS v Berlíně v roce 2009 a z loňské olympiády v Riu de Janeiro.
Caster Semenyaová zopakovala triumf z MS v Berlíně v roce 2009 a z loňské olympiády v Riu de Janeiro.

Kratochvílové rekord drží už 34 let a Semenyaová se už dlouhodobě jeví jako závodnice, která by ho mohla atakovat.

„Mám skvělý tým, který se mnou pracuje. Další světový titul je pro mě fantastická čest,“ říká Semenyaová. „Tady v Londýně to miluju. Lidi jsou ke mně velmi přátelští a užívám si to tak ještě víc.“

Budoucnost Semenyaové kariéry však ovlivní výsledek sportu mezi mezinárodní atletickou federací IAAF a mezinárodní sportovní arbitráží CAS. Semenyaové tělo totiž produkuje zvýšené množství mužských hormonů a podle IAAF má tak neférovou výhodou proti soupeřkám. Pokud IAAF se svou argumentací uspěje, Semanyaová by musela podstoupit medikaci, nebo operaci.

„Nemám čas na nesmysly. Já jsem atletka, nemám na tyhle věci čas. Je to jejich rozhodnutí, já se soustředím na sebe,“ vyjádřila se Semenyaová.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze